• Головна
  • Геморой як ускладнення під час вагітності
Новини компаній
16:00, 11 лютого 2017 р.

Геморой як ускладнення під час вагітності

Новини компаній

Вагітність – це природний процес, який викликає у майбутньої мами різноманітні реакції: від страху пологів до  радісного очікування немовляти. В силу різних життєвих обставин це може бути як планованою подією, так і неочікуваною випадковістю. Жінка стикається з цілим комплексом змін не тільки психологічного, але й фізичного плану, що вимагає від неї коригування як стилю життя, так і характеру харчування.

На жаль, дуже часто майбутні мами просто не мають достовірного джерела для необхідних порад, оскільки чимало з них є пережитком і забобонами, а інші, взяті з інтернету і написані непрофесіоналами, є просто злочинними. Якщо вагітність протікає без якихось помітних відхилень, то, в принципі, жінка сама приходить до розуміння, що їй підходить, а що ні. Проте зовсім інше виникає, коли жінка стикається з тими чи іншими проблемами медичного характеру.

Більшість жінок з соромом ставляться до окремих проблем, зокрема таких як геморой. Саме тому, плекаючи надії на те, що все мине само по собі, жодна з них не звертається за допомогою до спеціаліста. І, на жаль, з часом проблема тільки погіршується.

За статистикою, кожна друга вагітна жінка зустрічається з проблемою геморою. Це пов’язано з застоєм крові у венах малого тазу, що обумовлено порушенням відтоку внаслідок зміни розміру матки, порушенням тонусу судин. Дуже важливим чинником у розвитку геморою є порушення перистальтики кишечника і розвиток закрепів (запорів), що сприяє тривалому перебуванні калових мас у кишечнику.

Травмуючим чинником можуть бути і безпосередньо пологи, особливо, якщо є клінічні передумови (великий плід, невідповідність між пологововими шляхами жінки і розмірами дитини, тривалий перебіг пологів, слабкість родової діяльності і т.д.).

Як уникнути цього небажаного ускладнення в період вагітності? Варто дотримуватись декількох простих правил, за допомогою яких максимально можна знизити ризик виникнення геморою:

  • Рухова активність. Під час вагітності важливо не нехтувати руховою активністю, оскільки гіподинамія  є однією з головних причин застою крові в області малого тазу. В той же час не варто піддаватись дії надмірних фізичних перевантажень (піднімати важкі предмети тощо).
  • Дієта (виключення з раціону гострої, пряної їжі, алкоголю, газованих напитків, а також продуктів, які викликають підвищене газоутворення в кишечнику, вживання достатньої кількості рідини на добу).
  • Важливо змінити спосіб життя (уникати тривалого сидіння).
  • Дотримуватись гігієни заднього проходу.

Проте, що ж робити, коли геморой уже виник?  У будь-якому разі хвилюватись і переживати не варто. Оскільки в період вагітності жіночий організм є надзвичайно чутливим, до вибору лікування підходять з усією можливою обережністю, тому що треба враховувати вплив не тільки на матір, але й на дитину. Тому більшість препаратів при вагітності не застосовується, а їх призначення обов'язково треба узгоджувати з лікарем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #вагітність #геморой #геморойпривагітності #геморойпісляпологів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...