• Головна
  • У Івано-Франківську заговорили тролейбуси
09:55, 11 червня 2012 р.

У Івано-Франківську заговорили тролейбуси

Віднедавна у Івано-Франківську пасажири міських тролейбусів можуть не просто користуватися цим видом транспорту, але й дізнаватися про цікаві моменти з історії міста. Інформаційну довідку забезпечує автоматична система, яка запрацювала в обласному центрі.

Як розповідає директор КП „Електроавтотранс” Яковець Леонід Іванович, 20 міських тролейбусів облаштували системою контролю за роботою транспорту – GPS-навігацією. У тролейбусах відтепер є відповідні датчики, які здійснюють контроль через кожні 20 секунд.

„Ми це робимо у першу чергу для того, щоб вирішувати свої внутрішні експлуатаційні питання: з якою швидкістю їде тролейбус, де зупиняється, скільки часу триває зупинка, яка регулярність руху. Це, безумовно, підвищує якість культури обслуговування пасажирів. Проведений нами аналіз показує, що машини, які облаштовані цим контролем, чітко виконують графік руху, хвилина в хвилину”, – розповідає Леонід Яковець.

Оскільки систему GPS-навігації запроваджували до Дня міста, то не обійшлося і без сюрпризів. На кожній тролейбусній зупинці відтепер автоматично включається інформація про неї. Крім обов’язкової службової інформації, пасажири можуть почути  коротку історичну довідку про ті місця, де саме проходить тролейбус, про історію нашого міста, про цікаві забудівлі чи про те, чому саме так названа та чи інша вулиця.

„Пасажири дуже позитивно відгукуються про нововведення, хоча пропонують змінювати інформацію, адже набридає щодня слухати одне й те саме. Але ми не історики, тому якби нам хтось надавав таку інформацію, ми б її регулярно урізноманітнювали”, – каже Леонід Яковець.

В цілому, у Івано-Франківську є 46 тролейбусів. „Розмовляти” уміють лише 20, але з часом  до системи GPS-навігації будуть під’єднувати й інші. Поки що це досить затратно, адже і сам пристрій і його налаштування для одного тролейбуса коштує 2400 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...