• Головна
  • В Івано-Франківську проаналізувати діяльність забудовників-порушників
17:26, 21 лютого 2017 р.

В Івано-Франківську проаналізувати діяльність забудовників-порушників

В умовах децентралізації багато функцій, які раніше виконула Державна архітектурно-будівельної інспекція в Івано-Франківській області, з червня їх виконуватимуть органи місцевої влади. Забудовники, депутати та інші експерти обговорили, до чого може призвести новий закон.

"На сьогодні є складності із забудовниками-порушниками, однак новий законопроект унеможливить самовільні діяння забудовників, і посилиться відповідальність за їхні дії. Від тепер на об'єкти великої складності потрібно буде зробити комплексну державну експертизу та отримати дозвіл на початок будівельних робіт", — зазначив заступник Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області  Кирило Іванюк. 

Також він додав, що розпочати будівництво малому бізнесу чи власникам індивідуальних будівель буде простіше – достатньо лише повідомити про початок будівельних робіт, і на наступний день з дня подання заяви можна розпочинати будівництво.  

Окрім цього, відповідно до нового законопроекту штрафи за порушення будівництва будуть збільшені в декілька разів.

На думку відомого у місті архітектора Володмира Гайдара, не важливо, хто буде виконувати контролюючі функції: міська влада чи Архбудконтроль, головне, щоб справді був якісний контроль: "Для того, щоб контролювати, мають бути чіткі правила, як має бути правильно?! Що контролюємо?! Є певні конкретні "прогалини", про які дуже багато говорять, але в кінцевому результаті — далі залишаються "прогалини". Це ті моменти, де можна якраз методом контролю, ще до початку будівництва виявити та усунути усі невідповідності. Є досить серйозна "прогалина" щодо контролю, адже найпростіше і менше затратніше проконтролювати проект ще на паперовому етапі, ніж потім вже на будові, коли є фундамент і кілька поверхів. А зараз перевірку здійснюють вже після початку будівництва".

За словами Володимира Гайдара чималий відсоток забудов Івано-Франківська є з різними порушеннями, однак вони різного типу: з провини забудовника або через тих, хто проектує чи надає дозволи, і деякі з них на межі порушення законодавства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківськ #будівництво #будинки #архітектура
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...