За словами речника Міграційної служби Вастля Гультайчука, найчастіше оформлюються на постійне місце проживання в Польщі та Чехії, третьою за кількістю оформлень йде Німеччина.
Проте, ці цифри не відображають повної картини масштабу еміграції, реальна цифра значно вища. Адже люди лишають країну в різні способи, тож дуже важко відокремити, з якою саме метою людина перетинає кордон.
Як повідомив 0342.ua заступник міського голови Богдан Білик, за неофіційними даними в період з 2012 по 2016 рр. з Прикарпаття на ПМП до інших країн виїхало близько 6 500 чоловік. Ці дані були отримані від візових агентств та турфірм, але вони не є остаточними.
«Багато українців намагаються оформити громадянство, вже потрапивши до цієї країні. Наприклад, ті, хто має на меті залишитися на ПМП в Польщі, роблять робочу візу, і вже там вдаються до послуг численних агентств, що спеціалізуються на оформленні карти побиту (karta pobytu). Цей документ підтверджує законність проживання в даній країні. Також багато молодих людей вступають в закордонні ВИШі з метою отримання посвітки на проживання», — роз'яснює ситуацію Роман Паньків, керівник консультаційного візового центру "Idea Visa".
Ось за якою схемою з України виїхала вже знайома нам Оля:
«Чоловік працював на одній з місцевих фірм, водночас підшукував житло, яке було б комфортне для родини. І одного травневого дня ми з дочками, віку 11 місяців та 4 рочки, вирушили до Польщі «на закупи» — з шопінг-візами на три місяці. Час пробіг неймовірно та цікаво, ми пізнавали нову країну, її мальовничі місця, а заодно призвичаювалися до мови, нового ритму життя. Наприкінці літа прийняли рішення залишитися на довше. Для цього підготували відповідний пакет документів — перебування в Польщі на підставі возз'єднання сім'ї. Щоб подати заяву, довелося зустріти схід сонця над Одрою під вроцлавським ужендом праці — чергу потрібно займати дуже рано. Проблем щодо отримання документів немає, єдине — довгі терміни очікування на відповідь, до півроку, оскільки у воєводстві Дольнослонькому дуже багато іноземців бажають отримати право на працю та проживання — так званий "побит тимчасовий"», — говорить Оля.
Тож, як бачимо, на Прикарпатті міграція збільшується. Проте, слід зважати на те, що перетнути кордон на деякий час і обірвати всі зв'язки з Батьківщиною — дві різні ситуації, і на останнє готові не всі.
Читайте також: Еміграція буває різна. В Івано-Франківську обговорили проблему торгівлі людьми