• Головна
  • За кілька тижнів до фінального дня подачі декларацій сервіс НАЗК ліг. Що про це думають самі декларанти?
11:05, 28 березня 2017 р.

За кілька тижнів до фінального дня подачі декларацій сервіс НАЗК ліг. Що про це думають самі декларанти?

Збігає термін, до якого всі чиновники мають "відкрити свої гаманці" у другій хвилі декларування посадовців. До 1 квітня залишилося 4 дні, а сервіс підвисає уже кілька тижнів. Останні дні він узагалі не працює. 

З цього приводу обурюються самі декларанти, які побоюються, що через технічну неспраність сайту, їм загрожуватимуть штрафні санкції. На офіційні сторінці НАЗК у фейсбук під повідомленням про курси подання е-декларацій — 180-ть коментарів подібного змісту: українці обурюються, що не можуть тижнями залогінитися на сайті.

Чому помилку, про яку знали в НАЗК ще того року, так і не виправили. Питаємо в франківського активіста і члена громадської ради при НАЗК Віталія Світлика.

"Ще при першій хвилі подання декларацій, коли їх було 100 тисяч, сайт не витримав. А тепер декларацій у сім разів більше і минулу технічну помилку так і не виправили. На тренінгах по заповненню декларацій, я неодноразово наголошував, що дані потрібно вносити в систему задовго до фінальної дати, бо сайт просто "ляже" в останні дні. Так і трапилося. Але найбільша проблема в тому, що всі мовчать: у парламенті, в НАЗК. Останніх 5 днів сайт узагалі не працює", — коментує Світлик.

Активіст пояснює, що протягом 10-ти днів після закінчення терміну подання е-декларацій (тобто після 1-го квітня) ті, хто не зміг задекларувати свої доходи і майно, зможуть зробити це без штрафних санкцій. Якщо до 10-го квітня декларантам не пощастить зайти на сайт НАЗК і заповнити декларацію — на них чекає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу: від 750 до 1500 грн. 

Виглядає, що дискредитація демократичної системи, яку так розпіарили перед українцями, робиться кимось навмисне. І мова не про штрафи, які більшість декларантів заплатити в змозі, а про те, щоб узагалі відмовитися від такої моделі оприлюднення вмісту "товстих гаманців" вищестоячих чиновників. Доки ліквідовуватимуть цю систему і шукатимуть кращих аналогів, чиновники продовжуватимуть збагачуватися по-тихому. 

Ось, що з приводу кількатижневої технічної помилки на сайті НАЗК думають самі декларанти:

12345678910

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #НАЗК #декларації #чиновники #неможназаповнитие-декларацію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...