• Головна
  • Свіжі новини ринку праці України. Які спеціальності потрібні та скільки за них платять? ІНФОГРАФІКА
17:30, 1 квітня 2017 р.

Свіжі новини ринку праці України. Які спеціальності потрібні та скільки за них платять? ІНФОГРАФІКА

За даними спільного проекту газети «Сегодня» і міжнародного кадрового порталу HeadHunter, країні потрібні будівельники та бухгалтери. Ростуть заробітні плати та число вакансій. На одну вакансію в середньому претендує троє чоловік.

У березні продовжилося пожвавлення ринку праці, що почалося в лютому після січневого затишшя. Так, в останній місяць зими в порівнянні з січнем кількість резюме зросла на 10%, а вакансій — на 15%.

«Найбільш динамічними професійними сферами за кількістю резюме є рубрики «Адміністративний персонал», «Робочий персонал», «Автомобільний бізнес», «Державна служба», «Початок кар'єри», — розповідає керівник експертно-аналітичного центру порталу HeadHunter Катерина Мащенко. — А ось найбільша кількість вакансій в лютому роботодавці розмістили в таких професійних сферах, як «Виробництво», «Бухгалтерія», «Автомобільний бізнес» і «Будівництво». Найактивнішими роботодавці були в Києві, Чернігові, Хмельницькому та Івано-Франківську».

Конкуренція на ринку праці, яка вимірюється Індексом hh (відношення кількості резюме до кількості вакансій), знизилася з 3,2 до 3. Це означає, що в середньому по Україні три фахівці претендують на одну вакантну посаду.

«Значна конкуренція серед претендентів спостерігається в сфері видобутку сировини: на кожну вакантну посаду тут претендують 12-13 осіб, — пояснює Мащенко. — Одна з причин — розміщення значної кількості підприємств з добування паливно-енергетичної сировини на непідконтрольній Україні території. Не менш гострою є конкуренція серед топ-менеджменту. Традиційно непросто знайти роботу студентам і фахівцям без досвіду. Найнижче конкуренція в страхуванні, консультуванні, продажах, медицині: низькі зарплати в державних лікарнях змушують медпрацівників перекваліфікуватися і шукати іншу роботу».


10075204

До теми: Соціологи визначили, яка професія викликає найбільшу довіру в українців? Інфографіка

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #ринокпраціУкраїни #тенденції #зарплата
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...