• Головна
  • В Івано-Франківську відкриють музей медицини
09:20, 5 квітня 2017 р.

В Івано-Франківську відкриють музей медицини

Науковці Івано-Франківського медичного університету активно працюють над наповненням експозиції майбутнього музею, який планують відкрити біля кафе «Наукове» та Бастіону.

У медичному виші працюють над створенням першого в регіоні Музею історії розвитку медицини Прикарпаття. Які рідкісні експонати наповнять композицію, розповідають ректор ІФНМУ, професор Микола Рожко та завідувач кафедри соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров’я, професор Орина Децик.

Ми зустрілися біля морфологічного корпусу вишу і прямуємо до музейного приміщення по вул. Низова, 4, біля кафе «Наукове» та Бастіону. Стіни просторого першого поверху уже у світлих тонах. Тут експонуватимуть університецькі артефакти. Оформленням приміщення займається дизайнер Ігор Днесь. Йому вдається поєднати старовину і сучасні матеріали у вишуканий ансамбль стилю і відповідної атмосфери. Зараз тривають ремонтні роботи. На другий поверх ведуть спіральні сходи. Це теж ідея дизайнера. Тут готують зал історії медицини Прикарпаття.

«Я не бачив медичних музеїв, які б об’єднували Львівщину,  Слобожанщину чи Буковину. А ми якраз зробимо такі експонати, які об’єднуватимуть і університет, і Прикарпаття,» – говорить про унікальність музею Микола Рожко. Серед артефактів будуть фото, починаючи з 1945 р. (відтоді бере початок медичний виш), окрім того кафедра анатомії обіцяє передати друкарську машинку відомого анатома, лауреата премії ім. Воробйова, професора Юхима Мельмана. Також представлять дисертації прикарпатських медиків-науковців, їхні особисті речі.

Зараз науковці працюють над збором експонатів, – на телефонному зв’язку завідувач кафедри соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров’я, професор Орина Децик: «Ми набираємо матеріали. Буде представлена історія медицини нашого університету, морфологія, стоматологія та ін.. Готуємо матеріали про історію Інституту, Академії, тепер університету. На другому поверсі зберемо матеріали про видатних лікарів вихідців з Прикарпаття», інформує прес-служба ІФНМУ.

Торкнулися теми старих будівель Івано-Франківська, наприклад, колишня аптека на Стометрівці, де колись буяло медичне життя. За перевіреними даними, раніше сюди заходив майбутній ректор ІФНМУ. На жаль, зараз ці приміщення втрачають свій первинний антураж, каже Микола Рожко: «Провокативне питання. Тут задіяні й інші сили... бізнес. Я би зберігав такі речі, тому що для теперішнього і прийдешніх поколінь це було би цікаво».

Окрім того, є й інші цікаві історичні об’єкти, які були б автентичним подихом у сучасному медичному світі, – підкреслює ректор ІФНМУ Микола Рожко: «Я стоматолог, і хотілося би зберегти ті перші стоматкабінети, які були. На жаль, вони були приватними, їх перебудували або знесли. Та й наші лікарні по вулицях Франка і Матейки, і Центральна міська мають велику історію. Треба, щоб вони збереглися, а бачите, у якому вони стані... Треба дуже багато зусиль прикласти, щоб вони мали сучасний вигляд».

Левову частину роботи планують завершити до цьогорічного осіннього сезону. Отож нога першого поціновувача минулого може переступити поріг Музею історії розвитку медицини Прикарпаття уже 1 вересня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківськ #музеймедицини #медики #артефакти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...