• Головна
  • Що робити, якщо зустріли ведмедя? Правила поведінки для туриста
11:52, 22 липня 2019 р.

Що робити, якщо зустріли ведмедя? Правила поведінки для туриста

Що робити, якщо зустріли ведмедя? Правила поведінки для туриста

Зустріч з ведмедем найменш бажана.

Коротка інструкція поведінки туриста при зустрічі з ведмедем.

Зустріч з ним не випадкова. Ведмідь почує і внюхає туриста задовго до того, як турист побачить ведмедя. Якби звір хотів, то легко уникнув би такої зустрічі. Цілі у ведмедя всього дві: або дізнатися, "що це таке", або задерти туриста. Мета у туриста всього одна — залишитися живим. Тому туристу забороняється навіть віддалено бути схожим на здобич. А тому ні в якому разі не можна рухатися радіально від ведмедя. Ні швидко, ні повільно. Все, що тікає — це однозначно здобич. Якщо треба відступити, турист повинен рухатися від ведмедя, і одночасно вбік, не поспішаючи, не виказуючи страху і тривоги. Це в розумінні ведмедя на втеча не дуже схоже на втечу.

Варто чітко означити себе як людину. Справа в тому, що ведмідь погано бачить, і контур туриста, спотворений вільним одягом, рюкзаком і накидками від дощу не завжди дозволяє зрозуміти, що це саме людина. Рекомендується показати ведмедю руки. Але не так, як показують дитині бабайко. Дайте собі команду «хенде хох» і виконаєте її. Цього буде достатньо. Якщо туристи рухаються в групі, її членам варто зкучкуватися — туристи повинні встати на відстані витягнутої руки один від одного, повністю при цьому перебуваючи в полі зору ведмедя. Група сприймається ним як зграя. А напад на зграю менш імовірний.

Буде непоганою ідеєю поговорити з ведмедем. Здобич точно ніколи з ведмедем не розмовляє. А найголовніше для туриста зараз — якомога менше бути на неї схожим. Про що говорити, не особливо важливо. Хоча «О, ведмідь!» і подібне не рекомендується. Не провокуйте звіра. Почніть з нейтрально-оптимістичного: «Привіт, ведмідь!». Всі експерти стверджують, що якщо ведмідь не кинувся на туриста відразу, а зберігає дистанцію, але не йде, то в цей момент він намагається вловити запах, щоб зрозуміти, хто перед ним. Експерти не уточнюють, які саме запахи туристу слід видавати. Але те, що поки ведмідь не отримає своє, то не піде — це факт. Так що не скупіться на різноманітні запахи. Буде добрим знаком, якщо ведмідь встане на задні лапи. Це прояв дослідницького духу, а не агресії. У стоячому положенні ведмідь бачить і нюхає краще.

Що робити, якщо зустріли ведмедя? Правила поведінки для туриста, фото-1

Продовжуйте показувати ведмедю руки, видавати запах і говорити з ним. Всі члени туристичної групи повинні вести себе однаково, в точності дотримуючись цієї інструкції, або, на крайній випадок, однієї лінії поведінки. Якщо хтось заверещить або кинеться навтіки, всім буде тільки гірше. Бо: втекти від ведмедя не можна. Він розвиває швидкість до 50-60 км/год. І може нестися так кілька сотень метрів.

Що робити, якщо зустріли ведмедя? Правила поведінки для туриста, фото-2

Цього достатньо, щоб наздогнати і задерти коня, якому будь-який турист взагалі не конкурент. Після того, як ведмідь насолодився видовищем людської зграї, що стоїть в позі полонених німців, рясно пахне, яка цитує вголос інтернетівські меми, і поважно пішов, рявкнув наостанок, всім туристам необхідно відразу ж випити горілки не сходячи з місця. В іншому випадку можливий нервовий зрив, після якого турист перестає бути туристом майже гарантовано. Принаймні, на деякий час. Будь ласка, ретельно запам'ятайте і дотримуйтесь цих правила. Вони можуть врятувати вам життя.

До теми:Ведмідь-шатун в лісах поблизу Долини (ВІДЕО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новини Івано-Франківська #зустріч з ведмедем #що робити #правила поведінки #прикарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...