• Головна
  • Як вберегтися прикарпатцям від кору, спалах інфекції якого медики очікують найближчим часом
14:31, 27 квітня 2017 р.

Як вберегтися прикарпатцям від кору, спалах інфекції якого медики очікують найближчим часом

Інфекція кору має особливість інтенсивно проявлятися кожних 5 років. Саме стільки часу минуло з останнього фіксованого спалаху кору на Прикарпатті. Медики готуються до чергової хвилі прояву інфекції.

Підвищена захворюваність в регіоні на кір спостерігається вже сьогодні. За минулих три місяці, як розповідає 0342.uaкерівник управління охорони здоров'я Івано-Франківської міськради Марія Бойко, по місту зафіксовано 35 випадків кору. Кілька днів тому на сайті обласного лабораторного центру з’явилося повідомлення про спалах кору в Івано-Франківському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей: захворіло 13 осіб.

Статистика поки не йде на сотні, проте, як каже Марія Бойко, ситуація змінюється щодня й медики очікують приросту інфікованих хворих.

"Спалах інфекції планований, про це ми говорили ще минулого року», — коментує Бойко.

Медик наголошує: наразі в місті є достатньо хорошої вакцини від кору і єдиний метод запобігти спалаху інфекції — щеплення.

Єдиний метод запобігти спалаху інфекції – щеплення

Такої ж думки і головний дитячий імунолог області Галина Бенько. За її словами, кір вже зафіксовано в Івано-франківську, Яремче, Надвірнянському районі, в інших районах області. Імунолог також пов’язує збільшення кількості хворих на кір прикарпатців з циклічністю вірусу кожних 5 років.

"В 2012 році напередодні "Євро-2012" в Європі навіть були своєрідні попередження: їдете в Україну — отримайте вакцину від кору" — розповідає Бенько.

Медик пояснює, що в Україні не ведеться такої ж повної статистики захворювання на кір, як є у Європі. Проте, навіть через відсутність повноцінної статистики прояву цієї інфекції на території України, можна ствердно сказати: зараз її багато.

"Причина – мала кількість вакцинованих дітей. Для того, щоб мати захист від кору має бути щеплено 95% населення. В Україні середній показник — 14,9%, навіть нижчий ніж в африканських країнах", — пояснює імунолог.

В Україні середній показник — 14,9%, навіть нижчий ніж в африканських країнах

І озвучує офіційні дані по Івано-Франківській області: на кінець 2016 року вакцинацією проти кору, паротиту, краснухи охоплено 59,4% дітей річного віку, по місту — 48%.

Дітей, які підлягають повторній вакцинації (планово у 6 років) — 42%. По місту — 32,4%.

"Деякий час вакцини від кору не було в наявності, але з вересня минулого року вона вже доступна. Тому причина того, що кір розвивається — небажання батьків щепити дитину і себе, якщо такого щеплення не було" — константує Галина Бенько.

Лікар пояснює, що кір небезпечний його ускладненнями, які можуть проявитися у вигляді коревої пневмонії і енцифаліту (вірусне запалення оболонок мозку).

Загалом хвороба починається з гарячки, яка триває 4-5 днів, після чого проявляється висипка. Батьки сприймають інфекцію кору за звичайну вірусну, адже спочатку прояви такі самі: температура тіла 39-40⁰, прояви коньюктивіту, червоне горло, надсадний кашель. Йдуть на прийом до свого лікаря, де їхня дитина може контактувати з іншими хворими, будучи носієм вірусу. Так відсоток кору щоразу зростає. 

Вакциновані діти не матимуть ускладнень, навіть якщо і захворіють кором після контакту з зараженим хворим чи носієм інфекції. Крім того, ймовірність захворіти дуже низька: лише 2% — якщо щеплення проведено двічі, 85% — один раз. 

Читайта також: На Прикарпатті почастішали випадки захворювання на кір. ВООЗ прогнозує епідемію в 2017 році

Стало відомо скільки і яких вакцин залишилося в поліклініках міста

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #новиниІвано-Франківська #кір #вірускору #статистиказахворюваннянакірвІвано-Франківськійобласті #ГалинаБенькопрокір #МаріяБойкопрокір
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...