Реклама
16:30, 1 липня 2017 р.
Застосування конопель в промисловості в законних цілях
Реклама
насіння конопель у виробництві
Довгий час коноплі було прийнято вважати забороненою для вживання рослиною. За останнє сторіччя коноплі стали асоціюватися виключно з нелегальним ринком наркотичних речовин, в зв'язку з цим їх культивування в СНД було скорочено до мінімуму. Коноплі використовувалася для виробництва канатів та у ролі корму для худоби. Але ж колись, конопляна каша вважалася високо-білковим козацкьким продуктом.
Вирощування
На жаль, на сьогодення США так і залишається провідним виробником конопель і продуктів з цієї рослини, хоча європейське коноплярство пережило помітний підйом за останні роки і зараз набагато легше знайти сайт насіння конопель на просторах інтернету ніж наприклад десять років тому. Процес вирощування конопель не є надто трудомістким і тривалим - вегетативний період становить близько 120-ти днів - проте насіння конопель має одну відмінну рису: в кожному репродукованому поколінні зернят вміст ТГК зростає в кілька разів. Таким чином, «чистий» сорт може стати наркотичним через кілька поколінь. У зв'язку з цим, рослини конопель необхідно обприскувати спеціальною нейтралізуючою речовиною.
Використання
Промислове застосування знаходять абсолютно всі складники рослини. Стебла та листя не наркотичних сортів використовуються при виробництві наступних продуктів:
- тканин;
- канатів;
- прядильних волокон;
- як корм для худоби;
- в сумішевих волокнах з лляним і бавовняним волокном.
Однак своє визнання на ринку коноплі отримали завдяки своєму насінню.
Лущене насіння конопель має округлу форму біло-зеленого кольору, не має чіткого запаху, а за смаком дуже нагадує кедрові горішки. Той факт, що насіння на 30 відсотків складається з жирів і жирних кислот, зокрема - омега-3 і омега-6, зумовив їх використання в якості біо-активної добавки до їжі. Зокрема, насіння конопель містить більше 25-ти відсотків білка, що робить його чудовою рослинною альтернативою синтетичних спортивних добавок. Насіння конопель дуже смачні як самостійний продукт, так і при додаванні в каші, овочеві салати й зелені коктейлі.
Своє широке визнання серед прихильників спортивного харчування отримав також конопляний протеїн. Протеїн - суха речовина, що отримується з конопляного борошна методом спеціальної обробки. Метод обробки є дуже обтяжливим і полягає в просіюванні протеїну від зайвої клітковини. Саме такий протеїн можна використовувати для приготування білкових коктейлів.
Ще один продукт, який відмінно підійде шанувальникам правильного харчування - вищезгадане конопляне борошно. У ньому міститься велика кількість клітковини, що дозволяє збагатити вищезгаданий протеїновий коктейль харчовими волокнами, які поліпшують перистальтику кишківника і викликають почуття насичення на кілька годин. Конопляне борошно можна додавати як у випічку, так і заварювати з нього корисну кашу, якщо розводити борошно з гарячою кип'яченою водою в пропорції 1: 1 і додати сіль чи мед за смаком.
Зміст заборонених речовин
Багато людей просто бояться вживати коноплю в їжу, адже вона є справжнім наркотиком, а ось насіння - можна, бо воно не містить наркотичних речовин. Однак, як згадувалося вище, для культивування використовуються тільки запилені особи рослини (особливо насіння канабісу сатіва - https://konoplisemena.com/sativa/ ), до того ж борошно та протеїн одержуються зі стебел, в той час як канабіс міститься в листках рослини. Насіння ж зовсім не містять психотропних речовин.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
live comments feed...