• Головна
  • Міфи та реальні способи збадьоритись без кави. ФОТО
07:50, 27 серпня 2017 р.

Міфи та реальні способи збадьоритись без кави. ФОТО

Мабуть, кожен хоча б колись відчував ранкову втому або небажання вставати з ліжка. Як же збадьоритися, якщо не виспався?

Результат пошуку зображень за запитом "як стати бадьорим"

Результат пошуку зображень за запитом "як стати бадьорим"

Мало у кого виходить щодня дотримуватися режиму сну. Й кожен має свої методи "прийти до тями" у випадку недосипання.

Розглянемо найпопулярніші:

Метод №1: короткий сон після філіжанки кави

Пов’язане зображення

Пов’язане зображення

Дуже поширена в мережі порада: випийте еспресо, ляжте, розслабтеся, поставте будильник та спробуйте заснути ще на 15-20 хвилин – саме стільки часу потрібно, щоб кофеїн почав діяти. Коли прокинетесь, то відчуєте себе бадьорим та свіжим. Якщо поспите довше, то фаза швидкого сну, коли прокинутися найлегше, скінчиться і ви зануритеся в глибокий сон.

Міф це чи факт? Міф!

По-перше фаза швидкого сну настає через 80-90 хвилин після засипання. По-друге, середній час засипання складає якраз 15-20 хвилин. Людина за цей час встигне тільки задрімати, після чого прокинутися бадьорим і енергійним ніяк не вдасться.

А ось кава за цей час дійсно подіє (і тому завадить повноцінно заснути). Кофеїн дуже швидко всмоктується в шлунку. Попадаючи в кров, він підвищує тиск, внаслідок чого сон як рукою знімає, людина відчуває приплив енергії. Однак кофеїн збільшує навантаження на серце, кровопотік в нирках, сприяє обезвожуванню організму, тому зловживати напоєм не варто.

Метод №2: післяобідній сон

Результат пошуку зображень за запитом "boa noite de sono"

Результат пошуку зображень за запитом "boa noite de sono"

Ті, хто радить поспати після обіду, стверджують, що за пів години можна прийти в тонус і протриматися до кінця робочого дня буде легше.

Міф чи факт? Факт!

Поспати після ситного обіду – мрія багатьох працівників офісу, але дозволити собі це можуть не всі. А жаль. Короткочасний обідній сон дає виражений відновлювальний ефект. Франц Холберг з Університету Міннесоти (ще його називають батьком американської хронобіології) в ході багаторічних досліджень визначив, що протягом доби нас двічі тягне до сну: в середині дня і в середині ночі. На це впливають зміни температури тіла, вироблення гормонів, змінюючих циркадну активність, та інші фізіологічні процеси. В цей час ми найменш ефективні й заставити себе повноцінно працювати виходить не у всіх. Тож, якщо є можливість поспати вдень – не втрачайте її. Але якщо потреба в денному сні виникає постійно, це говорить або про хронічне недосипання, або про порушення нічного сну. В цьому випадку потрібно відновлювати нормальний нічний сон.

Метод №3: увімкнути яскраве світло

Результат пошуку зображень за запитом "увімкнути світло"

Результат пошуку зображень за запитом "увімкнути світло"

Темрява – друг молоді, але аж ніяк не людини, яка не виспалася. Організм знає, що спати потрібно тоді, коли стемніло, тому увімкніть в кімнаті повне світло (навіть якщо на вулиці сонце), відкрийте фіранки й ви прокинетеся.

Міф чи факт? Факт!

Це дійсно так! В темряві виробляється гормон мелатонін, котрий багато в чому визначає цикли сну й активності. Ввечері його концентрація збільшується, в ранкові години різко знижується. Тому в багатьох людей, особливо в північних широтах, в умовах нестачі світла розвивається сезонна депресія, одним з виявів якої є порушення сну.

Метод №4: прийняти незручне положення

Результат пошуку зображень за запитом "незручне положення йога"

Результат пошуку зображень за запитом "незручне положення йога"

Прихильники цієї методи вважають, що спати ми звикли в комфорті. Тому, якщо відчуваєте, що очі злипаються, сядьте якомога зручніше, а краще прийміть яку-небудь неймовірну позу з йоги і це допоможе збадьоритися.

Міф чи факт? Міф!

Є таке поняття – тиск сну. Якщо він високий, то якою би некомфортною не була обстановка, людина не зможе втриматися й засне.

Метод №5: їсти менше

Результат пошуку зображень за запитом "не їсти"

Результат пошуку зображень за запитом "не їсти"

Якщо ви переїли, організм буде витрачати всю енергію на переварювання їжі, швидко втомиться, і вам захочеться спати, а не працювати.

Міф чи факт? Факт!

Якщо людина хоче залишатися більшу частину дня бадьорою і скоротити до розумних меж свій сон, потрібно зменшити калорійність та об’єм вживаної їжі, а от води потрібно пити більше.

Метод №6: увімкнути гучну музику

Результат пошуку зображень за запитом "слухати музику"

Результат пошуку зображень за запитом "слухати музику"

Весела мелодія допоможе відігнати сон, особливо якщо підспівувати.

Міф або факт? Факт!

Будь-які зовнішні впливи, включаючи гучну музику, а також активні дії самої людини, є активною протидією сну. Однак якщо тиск сну занадто великий це не допоможе.

Метод №7: впливати на аукупунктурні точки

Спеціальні техніки масажу для пробудження допоможуть прийти в тонус.

Міф чи факт? Факт!

Так, дійсно, масаж біологічно активних точок регулює правильний потік енергії в організмі, покращує кровообіг і віддтік рідини, знімає м’язові спазми і сприяє пробудженню.

При самомасажі необхідно діяти за наступною схемою:

  • активно розтерти вушні раковини.
  • активно розтерти ніс
  • активно розтерти області скронь (висків) з обох сторін
  • активно розтерти долоні
  • надавлюючими рухами діяти на точку легень і серця котра розміщується біля внутрішнього краю ключиці
  • активно розтерти стопи
  • протягом декількох хвилин давити на точку бай-хуей, розміщену на маківці.

Читайте також: Три простих способи навчитися висипатися

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #здоров'я #сон #бадьорість
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...