• Головна
  • Франківські студенти зустрілися з українськими та польськими поетами. ФОТО
16:10, 29 вересня 2017 р.

Франківські студенти зустрілися з українськими та польськими поетами. ФОТО

Учора в читальному залі імені Богдана Гаврилишина Наукової бібліотеки Прикарпатського університету, в рамках літературного фестивалю "XXVII Miedzynarodowa Galicyjska Jesien Literacka" та ІІІ Міжнародного літературного фестивалю-конкурсу молодих поетів "Галицька Осінь", відбулася зустріч студентів-філологів із поетами з України та Польщі.

s4.JPG

s4.JPG

З великою приємністю учасників зустрічі привітав професор, доктор філологічних наук, декан факультету філології Роман Голод.

s2.JPG

s2.JPG

Далі до присутніх зі вступним словом звернулася співорганізатор фестивалю "Міжнародна Галицька Літературна Осінь" Лідія Плахтій, яка представила гостей і розповіла про мету фестивалю - це виявлення талановитих молодих поетів, створення умов для їх творчої самореалізації, публікація їх творів, а також підвищення зацікавленості молоді до глибшого вивчення української та європейської літератури, формування у них мотивації до читання.

"В рамках цього фестивалю відбудеться конкурс молодих поетів. Шукаємо молодих поетів, стараємося їх почути, підтримати. В результаті вийде альманах, в якому буде розміщена їх перша публікація", - зазначила Лідія Плахтій. Вона також закликала студентів більше читати: "Якими будете Ви, таким буде наше майбутнє". Ми живемо у швидкому ритмі життя, ходимо з телефонами в руках, з ноутбуками, а книжка, на жаль, відходить на задній план. Ви знаєте, є такий мудрий вислів, що по обличчю людини можна сказати скільки книжок вона прочитала. Дивлячись на Вас, я впевнена, що усі Ви багато читаєте".

s1.JPG

s1.JPG

Своєю чергою директор фестивалю "Міжнародна Галицька Літературна Осінь", прозаїк, поет, лауреат міжнародних премій з літератури, Кавалер Ордену Усмішки Анджей Грабовскі (Andrzej Grabowski) розпочав свій виступ зі слів :

"Завдання літератури - поєднати наші народи. Ми не будуємо барикад, але ми будуємо мости. Саме зараз, є міст, який об'єднує Україну і Польщу".

Далі поет зачитав декілька приказок польською мовою, а студенти-філологи продовжили українською.

Під час зустрічі виступили і українські поети - Володимир Кузик та Василь Лило. Зокрема, поет, прозаїк, фольклорист, член НСПУ, член НСЖУ, журналіст, лауреат Міжнародної літературної премії імені Миколи Сингаївського "Гілка золотого каштана" Володимир Кузик з приємністю пригадав як свого часу по закінченні університету працював на Верховинщині, про що пізніше писав у своїх новелах. Поет Василь Лило закликав студентів писати поезію, щоб "після себе залишити добре слово".

s5.JPG

s5.JPG

Під час зустрічі автори ознайомили присутніх зі своїми творами, зачитали власні вірші.На завершення директор фестивалю Анджей Грабовскі подарував Науковій бібліотеці університету бібліотеці свою дитячу книжку англійською мовою "The Adventures of Scrat Wiggletoe" з власним автографом. Учасники зустрічі закликали усіх до творчої співпраці.

s6.JPG

s6.JPG

Повідомляє прес-служба ПНУ ім. В. Стефаника

Читайте також: ПНУ віздначить день народження Героя Небесної Сотні Романа Гурика

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #поезія #література #Польща
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...