• Головна
  • У Франківську презентували книгу про війну
09:57, 30 жовтня 2017 р.

У Франківську презентували книгу про війну

Світ побачила ще одна книга про війну. Автор – Артур Сіренко, доброволець, який служив у лавах Української армії, захищаючи Батьківщину.

«Книга руїн» вийшла в одному із франківських видавництв на початку цього року, але тільки тепер випала нагода її презентувати. Причому, аж двічі за тиждень – в читальному залі ім. Б. Гаврилишина наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та у світлиці часопису «Галичина» в колі учасників Міжрегіонального поетичного клубу «Об’єднані словом».

Це книга про війну. Але зовсім іншу, ніж ми звикли бачити в уже наявних книгах. Тай написана вона зовсім по-іншому. На її сторінках оживають люди, яких вже давно нема, які назавжди залишилися на полі бою на сході нашої країни.

Особливістю книги є те, що писалася вона біля буржуйки. Сам автор зізнається, що не раз було настільки холодно, аж він мав сумнів, чи зможе написати ще хоча б одне слово.  Це розповідь про тих людей, які бачили пекло війни, певною мірою, особиста сповідь автора про відчуте-пережите. Звісно, про те, що написане там, на війні, згодом стане книгою, Артур Сіренко не думав.

Сам він про своє дітище говорить так:

В мене враження, що я написав цю книгу для всіх і ні для кого. Ті, що тут, у більшості не зрозуміють написане. Тим, хто був там, ця книга не цікава, бо вони бачили набагато більше. Це книга про те, що відбувалося між пострілами та вибухами. Кожен війну сприймає по-своєму. І я вважаю, що маю право сказати про своє бачення також.

У Франківську презентували книгу про війну, фото-1

Артур Сіренко пішов служити до лав Збройних сил України добровольцем у 2014 році. Командував артилерійським взводом, отримав звання капітана. У серпні 2015 року демобілізувався, у зв’язку з пораненням, і повернувся до викладацької діяльності у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника.

У Франківську презентували книгу про війну, фото-2

Як відмітив голова ІФОО НСПУ Євген Баран:

Людина, яка була на війні, яка хоч раз стріляла, стає вже зовсім іншою людиною. Добре, що Артур Сіренко повернувся неозлобленим. Він, прослуживши в армії, отримав досвід, про який можна і треба говорити.

У Франківську презентували книгу про війну, фото-3

«Книга руїн» складається з однойменної повісті та кількох десятків поезій, головно, верлібрів. Автор каже, що римована поезія менше підходить для того, аби писати про війну. Поетичні твори, які ввійшли в книгу, відзначаються особливою змістовністю та глибоко філософією.

Зазначимо, що це вже друге видання «Книги руїн».

У Франківську презентували книгу про війну, фото-4

Читайте також: Прикарпатський медик став прототипом героя графічного роману про війну

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АртурСіренко #війна #воїн #книгапровійну #презентаціякниги #презентаціяІвано-Франківськ #Прикарпаськийнаціональнийуніверситетім.В.Стефаника #Обєднанісловом
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...