• Головна
  • У Франківську розпочався форум "МІСТО 3.0. Перезавантаження". ФОТО
13:20, 24 листопада 2017 р.

У Франківську розпочався форум "МІСТО 3.0. Перезавантаження". ФОТО

Сьогодні в Івано-Франківську стартував дводенний форум «МІСТО 3.0. Перезавантаження», що спрямований на створення в Івано-Франківську та інших містах України урбаністичного перевороту.

Проект спрямований на те, щоб допомогти Івано-Франківську перейти на якісно новий етап розвитку та стати на один рівень з іншими країнами Європи та Сполучених штатів.

Юрій Филюк, ініціатор форуму та куратор платформи «Тепле місто» розповів:

У Франківську розпочався форум "МІСТО 3.0. Перезавантаження". ФОТО, фото-1

«Форум по перезавантаженню міст ми організовуємо вже другий рік поспіль. Цього року – це «МІСТО 3.0». мається на увазі, що певна спроба переосмислити, яким має бути місто майбутнього.

Місто 1.0 – це місто, яке прагне до інфраструктурного розвитку, МІСТО 2.0 – прагне до культурного розвитку, а МІСТО 3.0 – це сучасна форма, яка поєднує інфраструктуру, життєві процеси і технології.»

Стосовно методів запровадження інновацій  та цілей розвитку міста : 

«Ми цей форум організували для того, щоб зібрати людей з різних сфер і разом спробувати переосмислити, зрозуміти, які тенденції, які течії , як має відбуватися взаємодія в трикутниу бізнес – адміністрація - громадянське суспільство, які сучасні тренди ми можемо впроваджувати в Україні. Чи Україна справді має рухатися цим традиційним шляхом поетапно: спочатку інфраструктура, потім культура, потім оця нова форма, чи ми можем перескочити деякі етапи еволюції і, власне, зразу починати будувати нове місто, використовуючи те, що ми відстали десь від певних європейських чи американських міст, але можемо спробувати віднайти свою унікальну форму»

В програмі дводенної конференції багато блоків та виступів відомих спікерів. Зокрема, сьогодні виступатимуть Павло Шеремета - засновник Києво-Могилянської бізнес-школи, Сергій Гемберг - засновник "Платформи взаємодій Простір", Коломб де Мерсе керівник сектору громадянського суспільства та змі Представництва Європейського Союзу в україні тощо.

Тема першого блоку звучить як "міста як осередки змін", другого - "нові парадигми розвитку бізнесу - як вийти із перерозподілу в додану вартість". Також сьогодні обговорять системи врядування, функції та форми освіти в процесах розвитку міста та культура цінностей й соціальний капітал.

Журналісти сайту 0342.ua  встигли також поспілкуватися з гостем форуму  головою Ради з питань конкурентоспроможності Львова Тарасом Юринцем. Він розповів про важливість поректу та перспективи для україн ських міст. 

У Франківську розпочався форум "МІСТО 3.0. Перезавантаження". ФОТО, фото-2

«Дуже добре, що такі речі відбуваються, бо як правило, всі ті ініціативи, які ми бачимо на західній Україні , вони йдуть від ініціативних городян, які прагнуть жити краще. І ніхто за нас того не зробить, ми повинні брати і робити самі. Люди починають збирати навколо себе однодумців, розкручуватися, і через деякимй час ми починаємо бачити ті зміни в місті. Вони починають запалювати інших людей і це дуже правильно, бо тоді громада сама будує майбутнє, вона починає вимагати від влади чи будувати те місто, в якому комфортно і тепло жити».

«Важливо, що тут  люди поприїжджали з багатьох інших міст. І , на мою думку, тут немає конкуренції між містами , бо чим більше буде кращих міст в Україні, тим більша буде конкуренція і поступ. Міста будуть рівнятися на кращих, а кращі будуть бачити, що інші міста їх доганяють і почнуть ще швидше розвиватися. І ота здорова конкуренція є дуже важливою.   Тут є можливість обмінятися досвідом, спільно проговорити якісь речі, а в результаті обговорення з’являться якісь нові думки, суспільні проекти співпраці, які допоможуть тому механізму, тим коліщатам крутитися ще швидше», - додає Тарас.

«Для розвитку містам не вистачає ініціативних громадян, тому що як правило, ми є такі пасивні диванні спостерігачі, які  кажуть: «тут погано, там погано…», але ми не розуміємо, що тільки ми ті речі можемо змінити. Коли ми почнемо діяти власним прикладом, то воно вже почне давати свій позитивний ефект. Коли починає формуватися громада, то з’являється відчуття співвласності. Кожне місто має свою родзинку і саме на неї слід акцентувати розвиваючи міста, бо якщо міста будуть однаковими, то вони втратять свою унікальність і привабливість.

Власне ота унікальність у поєднанні з творчою ініціативою мешканців міста може зробити його єдиним на цілій земній кулі ,куди будуть приїжджати, бо тільки в тому місці  є щось своє, особливе, наприклад історичні споруди чи гастрономія.».

Читайте також:

Учасники TEDх обговорили філософію, біохімію та проблеми сміття. ФОТО

TEDх В Івано-Франківську: підсумки дня. ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськновини #конференція #урбаністичнийпростір #обговорення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...