• Головна
  • Івано-Франківська філія Суспільного отримала техніку для виробництва новин від партнерів з Японії
12:30, 6 грудня 2017 р.

Івано-Франківська філія Суспільного отримала техніку для виробництва новин від партнерів з Японії

Японський суспільний мовник NHK надав Івано-Франківській філії Національної суспільної телерадіокомпанії України новий комплект обладнання для виробництва новин. Це пов’язано з тим, на Івано-Франківщині переважає гірська місцевість, тому значно гірше покриття інтернету.

Передача техніки відбулася під час координаційної наради з представниками технічних департаментів регіональних філій НСТУ в Києві, яка пройшла у рамках третьої зустрічі Академії суспільного мовлення. Про це йдеться на сайті «UA: Першого».

Як повідомляють у компанії, у комплект входять смартфони, які дозволяють організовувати зйомку та прямі включення, а також роутер. Спеціальна програма LiveU, встановлена на пристроях, дозволяє об’єднувати інтернет 3G, який є в телефоні, і Wi-fi, який роздає роутер. Завдяки цьому виникає ширший і більш стабільний канал. Це значно підвищує імовірність того, що включення відбудеться за будь-яких умов. Також це програмне забезпечення оптимізує передачу відеостріму для різного рівня одержувачів і дозволяє журналісту обмінюватися сигналом із продюсером, який працює на базі.

У комплект також входить комп’ютер із програмним забезпеченням для прямих трансляцій V-Mix. Усе програмне забезпечення, встановлене на пристроях, має офіційні ліцензії.

«Представники японського суспільного мовника раніше мали зустріч із працівниками Івано-Франківської філії НСТУ. Ознайомившись із умовами роботи українських журналістів – а на Івано-Франківщині переважає гірська місцевість, тому значно гірше покриття інтернету – представники NHK вирішили надати колегам комплект техніки, який суттєво спростить і покращить їхню роботу. Подароване обладнання, зокрема система LiveU, дозволяє оперативно робити прямі включення в новини як ТРК "Карпати" (Івано-Франківська філія), так і в прямий ефір каналів "UA: Перший" і "UA: Культура". До того ж, завдяки цьому обладнанню журналіст у польових умовах матиме змогу публікувати новини в цифрових мережах. А функціонал і програмне забезпечення смартфонів дозволяють знімати відеоматеріали такої самої якості, як і стандартна телекамера. У підсумку, ця техніка допоможе журналістам забезпечити щоденні випуски новин актуальними і якісними сюжетами», – пояснив технічний директор НСТУ Юрій Бойчук.

Як зазначив виконавчий директор НСТУ Олександр Лієв, наступного року заплановано суттєво оновити технічні потужності регіональних філій, тож сучасне обладнання для виробництва новин поступово з’явиться в усіх регіонах.

Додамо, за словами Юрія Бойчука у грудні 2017 року «UA: Перший» переходить на мовлення у форматі 16:9, а до 2021 року телеканал має намір повністю перейти на нову якість зображення – у форматі HD. Поступово такий перехід відбудеться й на регіональних телеканалах Суспільного.

«Наступний рік буде роком великих змін на Суспільному. У наших планах – осучаснити технічне обладнання регіональних філій. Комерційних рахунків у філій не буде, але кошти, які надходитимуть від філій на рахунок НСТУ, витрачатимуть насамперед на технічне оснащення цих філій. Ми би також хотіли в усіх регіональних філіях організувати прес-центри, котрі можуть стати гарним джерелом наповнення бюджету компанії. Необхідні комплекти обладнання для роботи таких прес-центрів також потрібно закупити», – зазначив Олександр Лієв.

Нагадаємо, з січня 2018 року Японія та Україна розпочинають проект, спрямований на розбудову і розвиток Національної суспільної телерадіокомпанії України. Бюджет проекту – понад 75 млн. грн. Співпраця має кілька аспектів: освітній – експертна допомога та навчання з висвітлення надзвичайних ситуацій і створення освітніх програм та технічний – надання обладнання, що дозволить НСТУ в найближчі два з половиною роки перейти на мовлення у форматі HD.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Франківськ #Івано-Франківськіновини #ТБ #Японія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...