• Головна
  • У Надвірнянському селі спалах гепатиту «А»
10:00, 7 грудня 2017 р.

У Надвірнянському селі спалах гепатиту «А»

В селі на Надвірнянщині зафіксували спалах захворювань на гепатит «А».

У Надвірнянському селі спалах гепатиту «А», фото-1

Учора, 6 грудня,  до ОКЦ У ДСНС в Івано-Франківській області надійшло повідомлення від Державної установи «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» про груповий осередок гострого гепатиту «А» в селі Білі Ослави Надвірнянського району Івано-Франківської області.

В період з 28.09.2017 р. по 05.12.2017 р. у ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Білі Ослави, Надвірнянського району зареєстровано 9 випадків гострого гепатиту «А» серед учнів 2-10 класів. Захворів також вчитель фізкультури.

Хворих госпіталізовано: 5 осіб - інфекційний відділ Надвірнянської центральної районної лікарні, 4 особи - обласна інфекційна лікарня м. Івано-Франківськ.

Станом на 06.12.2017 р. виписано 4 особи, у тому числі 3 дитини віком до 15 років, на лікуванні залишається 5 дітей.

Державною установою «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» вживаються протиепідемічні та профілактичні заходи щодо недопущення поширення захворювання.

Ситуація перебуває на постійному контролі ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» та У ДСНС в Івано-Франківській області.

Дещо про гепатит "А"

Джерелом інфекції при вірусному гепатиті А є хвора людина як з жовтушними (типовими) так і безжовтушними (атиповими) формами захворювання. Вірус гепатиту А виділяється із фекаліями хворих на гепатит та передається через воду та харчові продукти, забруднені випорожненнями хворого, предмети побуту та брудні руки. Для цієї хвороби характерна сезонність (весняно-осіння).

Найбільш чутливі до вірусу гепатиту А – діти. Інкубаційний період (період від моменту потрапляння вірусу в організм до появи перших клінічних проявів) складає – 7-50 днів (в середньому 15-45 днів).

У Надвірнянському селі спалах гепатиту «А», фото-2

 Симптоми

Гепатит А характеризується

  • циклічним перебігом,
  • помірними симптомами інтоксикації,
  • швидкоминучими порушеннями функції печінки 
  • доброякісним перебігом.

У більшості випадків хвороба починається гостро, з підвищенням температури до 38,5° С протягом перших 2-3 днів, ломота в тілі, загальне нездужання (по типу грипоподібного стану). Характерна поява наступних клінічних симптомів: погіршення апетиту, нудота, іноді блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер`ї. цей період захворювання називається переджовтушним та триває від 4 до 7 днів. Жовтяничний період проявляється жовтушнiстю склер, слизових оболонок та шкіри.

Можливе свербіння шкіри. Колір сечi стає усе більше темним (кольору міцного чаю, пива), випорожнення – безбарвними. З появою жовтяниці ряд симптомів переджовтяничного періоду слабшає й у значної частини хворих зникає, а загальний стан та самопочуття покращуються. Температура тіла нормалізується. Через 10-21 день (залежно від тяжкості захворювання) дитина одужує.

Загострення та рецидиви спостерігаються у 2-5% хворих. Затяжний перебіг хвороби зазвичай пов`язаний із супутніми захворюваннями, порушенням режиму та впливом інших шкідливих чинників. Після перенесеного захворювання формується стійкий, досить тривалий імунітет.

Для вірусного гепатиту А характерні спалахи які найчастіше реєструються в дитячих дошкільних закладах та школах. Саме тому правильно проведена профілактики даного захворювання дозволить попередити розвиток ВГА в організованих колективах.

Профілактика гепатиту А

Профілактика гепатиту а поділяється на два типи: специфічна та неспецифічна.

Специфічна. До специфічної профілактики відноситься вакцинація дітей у вогнищі інфекції. При проведенні даної профілактики слід враховувати той факт, що вироблення імунітету після вакцинації займає як мінімум 2 тижні (як максимум - 4 тижні), тому в деяких випадках, які потребують негайної захисту, може бути використана імунізація нормальним людським імуноглобуліном, тобто пасивно набутими антитілами до вірусу гепатиту А, тривалість дії яких становить не більше 2 місяців.

Якщо потрібна швидка захист, але передбачається тривале знаходження в регіоні з високою захворюваністю, рекомендується одночасне введення імуноглобуліну і вакцини. Імуноглобулін може бути використаний і в разі необхідності профілактики гепатиту А у дітей молодше 2 років. Вакцинація проти вірусного гепатиту А дозволена дітям старше 3-ьох років.

Вакцинація

Сьогодні створені досить ефективні вакцини, що захищають від гепатиту А. Ці вакцини являють собою вбиті віруси гепатиту А.

Вакцина вводиться двократно з інтервалом 6-12 місяців. Використовуються наступні вакцинні препарати: Хаврікс 720 (дитяча), виробництва Бельгії; Авакс (Франція), ГЕП-А-ін-ВАК (Росія), Вакта, США.

Введення вакцини стимулює вироблення антитіл у високому титрі, що надійно захищає від інфікування гепатитом А як дітей, так і дорослих. Тривалість захисту за допомогою вакцинації не менше 6-10 років. Неспецифічна профілактика вірусного гепатиту А, зводиться до раннього виявлення та ізоляції хворих, заключної дезинфекції в осередку інфекції.

Так, особи, які контактували з хворими, підлягають медичному обстеженню протягом 35 днів на предмет виявлення ранніх симптомів хвороби. У дитячих закладах установлюють карантин на 35 днів, протягом 2-х місяців після останнього випадку захворювання на гепатит А не проводять планових щеплень.

Прості правила, які убезпечать вашу дитину

Враховуючи, що основним механізмом передачі захворювання є фекально-оральний, то і заходи профілактики спрямовані перш за все на його розрив. Вони передбачають:

  • Використовувати для пиття та миття посуду лише перекип`ячену воду (воду кип'ятити не менше 10 хв., дати відстоятися).
  • Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.
  • Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – обдати окропом.
  • Строго дотримуватись правил особистої гігієни – обов`язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.
  •  Не займатись самолікуванням. При появі перших ознак захворювання терміново звернутись до лікаря!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-Фракнівськ #Івано-Франківськіновини #гепатитА #здоров'я #захворювання #хвороба
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...