• Головна
  • Ображені студенти Прикарпатського університету об'єдналися в рух «Свободу суботам»
17:30, 5 вересня 2012 р.

Ображені студенти Прикарпатського університету об'єдналися в рух «Свободу суботам»

В соціальній мережі "Вконтакті" невідомі організували групу, яка об'єднує студентів Прикарпатського національного університету під гаслом "Свободу суботам".

Нагадаємо, що керівництво ПНУ ім.Стефаника вирішило перевести навчальний заклад на 6-денне навчання.

Публікуємо повністю заяву групи "Свободу суботам" та аргументацію їхньої вимоги.

"Свободу суботам! Що це таке? Громадянський рух, метою якого є захист прав студентів. З якого приводу шум?

Перед початком 2012-2013 навчального року керівництво Прикарпатського Національного університету імені Василя Стефаника прийняло рішення збільшити графік відвідування занять з п’яти днів на тиждень до шести, включно з суботою. Зміни будуть тривати протягом І семестру. За рахунок робочих субот збільшать час зимових канікул – фактично весь січень буде вільним. Таке рішення мотивоване прагненням ректорату зекономити кошти на комунальних послугах, за які взимку доводиться платити немалі суми (близько 2 млн. гривень).

Чим ми незадоволені? 

- Таке рішення перетворює звичайний семестр у виснажливу гонку, яка понижує продуктивність праці, як для студентів, так і для викладачів – навчання це повноцінна діяльність, яка витрачає людські ресурси, енергію, на відновлення яких потрібен час!

- Маса студентів, які навчаються у ПНУ ім.. В. Стефаника родом з населених пунктів, в тій чи іншій мірі відділених від Івано-Франківська – 6 днів навчання для більшості з них унеможливить поїздки додому на вихідні, а ті що таки будуть їздити – за парами і годинами у дорозі залишаться без повноцінного відпочинку.

- Значна частина студентів займається підробітком у вихідні дні. 6 днів навчання ускладнюють цю діяльність

- Якщо раніше університет справлявся з виплатою по рахункам за комунальні послуги, то, очевидно, такі кошти у нього є. В разі вільного від затрат (в комунальному плані) січня виникає питання – куди дінуться зекономлені гроші?

- Форма подачі такого важливого рішення вражає. Університет, який часто заявляє про своє слідування Західним, демократичним, освітянським традиціям навіть не спромігся донести до відома студентів інформацію про свої плани (не кажучи вже про їх узгодження!), про реалізацію яких ми випадково дізнаємося з новин місцевих ЗМІ або з оголошень викладачів на третій день навчання!

- Профком студентів університету підтримав таке невигідне для своїх підопічних рішення, при цьому жоден представник цього органу самоврядування не дав офіційного коментаря з даного приводу.

Чого ми хочемо? 
- Скасування рішення. Свободу суботам!"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...