• Головна
  • Театрально-поетичний гепенінг у Франківську
21:05, 8 грудня 2017 р.

Театрально-поетичний гепенінг у Франківську

Сучасна публіка вирізняється особливою вибагливістю. Вона вимагає, щоб її дивували, захоплювали, вражали по-новому. Саме це сьогодні й намагалися втілити в життя франківські поети Роман Бойчук та Мар’яна Сурмачевська.

У приміщенні арт-кафе "Stantsiya" вони зорганізували поетично-театрелізоване дійство – гепенінг «Гойдалка». І саме слово «гепенінг», і подібний підхід до представлення поезій є дуже оригінальним і неординарним. Адже учасниками дійства стають не тільки виступаючі, а й усі присутні.

Зустріч відбувалася у формі чергування поетичних виступів Мар’яни і Романа, а між тим вони кидали клубок яскраво зелених ниток комусь із присутніх. Хто зловив, той засобом жеребкування витягував з капелюшка заздалегідь підготовлені вірші і зачитував вголос. Потім, тримаючись за ту ж зелену нитку, яка була прив’язана до гойдалки, легенько розгойдував її у такт віршів декламатора.

Таке поєднання читання віршів, приємної музики і легкого погойдування гойдалки створювало справді дещо неординарне сприйняття поетичного.

Подібне дійство відбулося у Франківську вперше. Ми поцікавилися в організаторів заходу Романа Бойчука і Мар’яни Сурмачевської, звідки такий задум і що вони хотіли розповісти  своїм прихильникам у такий спосіб.

Театрально-поетичний гепенінг «Гойдалка» - це насамперед нова форма демонстрації своєї творчості - розказує Роман Бойчук. - Чому гепенінг, а не звичайний перформанс? Тому що гепенінг означає взаємодію із глядачем. Особисто я, коли буваю на творчих заходах, як глядач хочу взаємодіяти з автором. Саме тому виникла така ідея. Просто залучити до самого дійства присутніх. Взагалі я є любителем творчих експериментів і намагаюся постійно шукати якихось нових способів творчого самовираження.

 Ідея організувати такий захід належить Роману – говорить Мар’яна Сурмачевська. - Я зразу ж відгукнулася. Ми знайшли спільну мову. Теми, ідеї розвивалися дуже бурхливо. Роман постійно закидав свої ідеї, я підтримувала, додавала свої. Ми поділили дійство на три частини. Спочатку відбувається зав’язка, потім кульмінація і завершення. Розкриваються теми кохання, особистісного пошуку, сенсу життя, внутрішньої боротьби. Нам це цікаво, бо такий підхід новий. Ми не хотіли прийти і просто  прочитати свої вірші.

Автори признались, що очікували від присутніх щирих емоцій. Зрештою вони це отримали сповна. Тим паче, що особливого настрою додав ще й виступ франківського барда Андрія Маврика.

Тож тепер поети обіцяють зорганізувати схожі заходи ще у Франківську і за його межами.

Читайте також: В Обласній бібліотеці говорили про секрети щастя творчого подружжя

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Івано-франківськіновини #новиниІвано-Франківськ #пезія #РоманБойчук #Мар'янаСурмачевська #арт-кафе"Stantsiya" #гепенінг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...