• Головна
  • Бюджетні установи Івано-Франківська ризикують замерзнути
16:15, 10 вересня 2012 р.

Бюджетні установи Івано-Франківська ризикують замерзнути

Для дитячих садків, лікарень та інших бюджетних установ Івано-Франківська опалювальний сезон 2012-2013 рр. може розпочатися з запізненням.

 Готуючись до осінньо-зимового періоду «Станіславська теплоенергетична компанія», що обслуговує котельню на вул. Індустріальній, зіштовхнулася з проблемою відсутності встановлених тарифів для бюджетних установ та юридичних осіб. Без них компанія не має права розпочинати опалювальний сезон. 

 Зазначимо, що тарифи  для бюджетників та юридичних осіб встановлює Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері комунальних послуг, створена у листопаді минулого року указом президента України Віктора Януковича.

 Саме вона досі не встановила тарифи для «Станіславської теплоенергетичної компанії», незважаючи на те, що компанія має усі необхідні ліцензії та ще з квітня розпочала роботу з отримання тарифів. Однак комісія не поспішає розглядати звернення, хоча до початку опалювального сезону залишився тільки місяць.

 До врегулювання цього складного процесу долучилися губернатор Івано-Франківської області та мер міста. Наразі тепловики з владою готують спільного листа до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, який нещодавно наголосив на важливості вчасного старту опалювального сезону.  В якості можливого виходу з ситуації,  допоки Комісією не буде затверджено тариф, керівництво «Станіславської теплоенергетичної компанії» пропонує київським чиновникам розглянути можливість встановлення тимчасових тарифів. 

 Цікавий той факт, що в цьому році комісія, що здійснює регулювання у сфері комунальних послуг, не затвердила нові тарифи жодній теплоенергетичній компанії. Абсурдність ситуації полягає в тому, що компанії, які уже працюють на ринку і наразі очікують на перегляд тарифів, можуть розпочинати опалювальний сезон хоча б зі старими тарифами, в той час як новостворені підприємства, такі як «Станіславська теплоенергетична компанія», не маючи затверджених тарифів, залишаються ні з чим – їх робота паралізована.

 

«В технічному плані ми готові розпочати опалювальний сезон, наші мережі готові до навантажень. – зазначив директор «Станіславської теплоенергетичної компанії» Анатолій Максименко. –  Однак без тарифів до садків, шкіл і лікарень та інших бюджетних організацій тепло ми пустити не зможемо. Ми розуміємо всю відповідальність перед споживачами, тому всі свої зусилля наразі зосереджуємо на вирішенні проблеми, яка виникла через бездіяльність київських чиновників».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...