• Головна
  • ЮНЕСКО переймається збереженням дерев’яних церков на Прикарпатті
17:00, 24 вересня 2012 р.

ЮНЕСКО переймається збереженням дерев’яних церков на Прикарпатті

Представники ЮНЕСКО вимагають зберігати прикарпатські пам’ятки сакральної архітектури, які можуть бути внесені у їхній список, в автентичному вигляді.

Про це повідомив начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак на прес-конференції в Івано-Франківську.

«У неділю представники ЮНЕСКО та Міністерства культури Україниоглянули два об’єкти сакральної архітектури, що мають шанс отримати статус Всесвітньої пам’ятки архітектури: церкву Святого Духа в Рогатині та Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж. Вимоги ЮНЕСКО – зберегти їхню автентику», - зазначив Федорак.

За його словами, жодних пластикових чи інших будматеріалів у реставрації дерев’яних церков не може застосовуватися. Обов’язковими також є захищена охоронна зона та протипожежна безпека пам’яток архітектури.

Якщо Святодухівська церква в Рогатині збережена за всіма вимогами, каже Володимир Федорак, то церковка у селі Нижній Вербіж змінила свій історичний вигляд. Громада УПЦ КП, якій належить церква Пресвятої Богородиці, реставрувала її, використовуючи металеві матеріали.

«У 1990 році церкву в Нижньому Вербіжі було оббито бляхою, бо почалося руйнування деревини. Відбулася зміна її автентичного вигляду. Надалі треба буде замінити метал та відновити дерев’яну церкву, в тому числі і її дах», - зауважив Федорак.

Нагадаємо, церква Святого Духа в Рогатині та церква Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж розглядаються ЮНЕСКО як об’єкти сакральної архітектури, які можуть потрапити під егіду цієї організації. Окрім двох дерев’яних церков, на Прикарпатті такий шанс є ще у шести дерев’яних пам’яток архітектури, які знаходяться в Україні, та у восьми - на території Польщі.

Реалізація цього міжнародного проекту триває третій рік поспіль. Остаточне своє рішення ЮНЕСКО може оприлюднити у липні 2013 року на черговій сесії у Камбоджі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...