08:00, 18 лютого 2018 р.
Вчені з'ясували, скільки грошей треба для щастя
Виявляється, нам для щастя не потрібні всі гроші світу. Більше того, "забагато" коштів можуть погіршити задоволення життям. Психологи з Університету Пердью та Університету Вірджинії (США) проаналізували дані опитування 1,7 мільйона людей зі 164 країн.
Дослідження опублікували у журналі Nature Human Behavior, доступ до якого має Marketwatch, пише Українська правда.
Вчені порівнювали бажані та реальні доходи людей з їхнім задоволенням життям. Виявилось, що після досягнення певного рівня статку відчуття задоволення починає знижуватись.
Українцям для щастя необхідно 45 тисяч доларів на рік (нині середня місячна зарплата українців за даними Держстату – складає 7,5 тисяч гривень або $280). Ця ж сума зробить щасливими жителів Східної Європи. До слова, у Західній Європі щастя коштує дорожче - близько 100 тисяч.
Найбільше грошей, щоб досягти піку щастя і фінансового добробуту, потрібно жителям Австралії – 125 тисяч доларів на рік. У Північній Америці щастя потребує 105 тисяч.
Найменше грошей потрібно жителям Латинської Америки – коли вони заробляють більше 35 тисяч доларів на рік, якість їхнього життя перестає рости.
Загалом вчені дійшли висновку, що ідеальний дохід для 1 людини – 95 тисяч доларів на рік. Цього достатньо, щоб людина була цілком задоволена життям.
Для хорошого психологічного стану достатньо 60-75 тисяч доларів на рік. Родинам з дітьми потрібно більше. Чоловікам потрібно менше грошей, ніж жінкам – 90 і 100 тисяч відповідно.
Люди з освітою "нижче середнього" починають втрачати відчуття щастя на позначці 70 тисяч доларів на рік, люди з середньою освітою – 85, вищою освітою – 115 тисяч доларів на рік.
На думку вчених, якщо рівень доходів "перевалює" за ці суми, це швидше шкодить відчуттю щастя.
Читайте також:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...