Статистика до Дня медика: висока забезпеченість кадрами і низька зарплата

Щороку у третю неділю червня в Україні святкують День медичного працівника.

Головне управління статистики в Івано-Франківській області підготувало дослідження про кількість, кваліфікацію і зарплату медичних працівників на Прикарпатті.

На початок 2018 року в медичних закладах області працювало 8,4 тис. лікарів усіх спеціальностей та 14,5 тис. осіб середнього медичного персоналу. Кількість лікарів, порівняно із минулим роком, зросла на піввідсотка, середнього медичного персоналу – зменшилась на 1,7%.

До речі, забезпеченість лікарями та середнім медичним персоналом населення області є однією з найвищих в Україні і становить 61 лікар та 106 осіб середнього медичного персоналу у розрахунку на 10 тис. населення (за останніми даними в середньому по державі – 44 та 87 осіб відповідно). На одного лікаря припадає 163 мешканці Прикарпаття, а на одного середнього медичного працівника – 95 (у 2016 році – 164 та 93 особи відповідно).

У галузі охорони здоров’я області працює 31,2 тис. працівників, або 16,2 % загальної чисельності штатних працівників регіону. У 2017 році середньомісячна заробітна плата працівника галузі становила 4544 грн, що на 46% більше, ніж у попередньому році, але на чверть менше середньої зарплати в області.

Готують медичні кадри в області національний медичний університет і два медичні коледжі. Торік випускниками цих закладів стали 525 майбутніх лікарів та 767 осіб середнього медичного персоналу.

Читайте також:

У міській поліклініці №3 Івано-Франківська відбулися урочистості з нагоди професійного свята. ФОТО

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська медиицина свято статистика
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі