17:00, 25 червня 2018 р.
Працевлаштування молодих спеціалістів - досвід ТНТУ
Останнім часом спостерігається пожвавлення на ринку праці. Незважаючи на складну суспільно-політичну ситуацію економіка поступово починає виходити із кризи. Проте на цьому етапі виникають проблеми пов’язані із кадровим забезпеченням виробничих процесів. Технічні спеціальності тривалий час в Україні вважалися не перспективними, а багато кваліфікованих кадрів емігрували за кордон. Відтік спеціалістів продовжується і зараз. Тож який вихід із ситуації, яка склалася і чи є сьогодні спеціалісти які готові заповнити вакуум на ринку праці?
За коментарем ми звернулися до начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та сприяння працевлаштуванню Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Крупки Андрія Ярославовича.
Скажіть будь ласка, яка зараз ситуація із працевлаштуванням студентів?
Останнім часом спостерігається підвищений інтерес вітчизняних підприємств до студентів та випускників нашого університету. Дуже показовим є та кількість вакансій яку пропонують підприємства саме для молоді. Значно зросла кількість підприємств, які готові брати на роботу студентів без досвіду роботи, пропонуючи при цьому доволі високу заробітну плату.
Географія роботодавців також значно розширилася. Якщо раніше з нами співпрацювали підприємства західного регіону то зараз перелік значно ширший. Ось буквально нещодавно університет відвідали представники компанії John Greaves (м.Бердянськ, Запорізька область). Частими гостями університету є представники фірм із сусідніх країн.
Яким саме чином ви налагоджуєте комунікацію зі студентами та випускниками?
В університеті функціонує система дистанційного навчання. Через цю систему ми можемо ознайомлювати студентів та випускників із новинами ринку праці, а також надавати практичні поради щодо працевлаштування. Основну інформацію, що стосується вакансій та можливості стажування ми розміщуємо на сайті відділу http://job.tntu.edu.ua/ та в соціальних мережах.
Часто організовуються тематичні зустрічі зі студентами. Найбільш вагомим заходом є проведення Дня кар’єри, який відбувається в університеті щорічно на початку весни. Цього року цей захід об’єднав близько 60 підприємств з 8 областей України та Республіки Польщі, який відвідали більше 600 студентів та випускників університету. Окрім безпосередньо пошуку роботи студенти можуть зорієнтуватися у виборі майбутньої професії, зрозуміти та оцінити власні сили в умовах жорсткої конкуренції.
Результатом ефективної освітньої та профорієнтаційної роботи є те, що Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя входить в рейтинг «ТОП-50 вишів за оцінкою роботодавців» та цього року займає там 32 місце.
Тобто попит на якісних спеціалістів зростає?
Так, звичайно. Тому той хто обирає технічний університет – може не сумніватися у своєму виборі. Набагато краще отримати якісну освіту та працювати за профілем аніж потім перекваліфіковуватися.
Яскравим прикладом динамічного розвитку є ІТ-галузь. У цій індустрії в Тернополі задіяно більше тисячі спеціалістів (серед яких багато наших випускників) та працює більше 20 компаній, а заробітна плата стартує від 15 тис. гривень.
Розуміючи той факт, що навчання має бути максимально наближене до виробництва і що багато студентів бажають працювати ще під час навчання в університеті розробляється концепція впровадження дуальної освіти згідно якої студент може паралельно навчатися в університеті та працювати на виробництві. Принагідно хочемо запросити зацікавлених роботодавців до такої співпраці.
Чи є якісь пільги при вступі в технічний університет?
На даний час основним показником для вступу є вдало складене ЗНО. Проте багато вступників не знає про додаткові можливості. В ТНТУ функціонує підготовче відділення, успішне закінчення якого дозволяє абітурієнту отримати 10 балів до загальної оцінки сертифікату ЗНО. Окрім додаткових балів - це можливість якісно підготуватися до майбутнього випробовування.
Також університет проводить Всеукраїнські олімпіади з математики та біології, за результатами яких також можна отримати додаткові бали до сертифікату.
Які тенденції на ринку праці та на ринку освітніх послуг ви передбачаєте в недалекому майбутньому?
На мою думку тенденція зростання попиту на спеціалістів різного профілю буде продовжуватися, як наслідок зростатиме і оплата праці. Наявний кадровий дефіцит можна перекрити за рахунок збільшення набору студентів, зокрема, на технічні спеціальності та перекваліфікацію працівників, в тому числі тих, які зараз працюють на сезонних роботах за кордоном. Вже сьогодні кваліфікований працівник в Україні може отримувати зарплату не нижчу ніж на заробітках в Європейському союзі.
Тому нагадую абітурієнтам, що 12 липня починається вступна кампанія до закладів вищої освіти. Будемо раді бачити молодих та талановитих людей в числі наших студентів!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
Щастя у стосунках: як побудувати міцний союз
Новини компаній
15:00
Маска для волосся – найкращий спосіб відновити локони після зими
Новини компаній
14:52
Спецтема
Оголошення
14:47, 28 листопада
6
17:23, 30 листопада
2
13:21, 1 грудня
09:19, 26 листопада
7
live comments feed...
Коментарі