Франківський Карітас придбав побутову та відеотехніку для структур самодопомоги молоді з інвалідністю, що діють на Прикарпатті. ФОТО

Останні чотири роки Карітас Івано-Франківськ працював над створенням структур самодопомоги для дітей та молоді з інвалідністю, що проживають у районах Івано-Франківської області.

Метою таких осередків є інтеграція молоді з інвалідністю у суспільство, самореалізація, підтримка батьків та родичів. Для цього в осередках проводяться тренінги з соціальної адаптації, творчі гуртки, робота в майстернях, тренінги з самоадвокатування.

Наразі діють сім структур самодопомоги – м. Бурштин, м. Калуш, м. Тисмениця, смт. Отинія, смт. Богородчани, смт. Рожнятів та Верхнянська ОТГ.

Тут організовані ініціативні групи батьків, які залучившись підтримкою Карітасу, активно діють на місцевому рівні та забезпечують права та соціальний захист дітей та молоді з інвалідністю.

На даний час франківський Карітас працює над покращення умов перебування дітей у структурах самодопомоги. Саме з цією метою благодійний фонд придбав обладнання для облаштування приміщень кожного осередку.

Протягом червня працівники Карітасу розвезли придбане обладнання по осередкам. Структура самодопомоги у Бурштині отрималахолодильник та електроплиту, у Тисмениці - мікрохвильову піч, у Рожнятові та Верхнянській ОТГ – відеопроектор та ноутбук, в Отинії – три швейні елекричні машини, у Калуші – мікрохвильову піч.

Усе обладнання буде використовуватися для тренінгів з соціальної адаптації – кулінарні тренінги, гурткова робота, перегляди фільмів, навчання.

«Заняття в осередках допомагають молоді з інвалідністю набути необхідні навики самообслуговування, розвинути творчі таланти та розшири коло спілкування, тому діяльність таких структур самодопомоги є надзвичайно важливою, – говорить координатор проекту Марія Халабарчук, – також Карітас Івано-Франківськ працює над зміною сприйняття у суспільстві людей з інвалідністю та залучає до діяльності все більше волонтерів».

У планах франківського Карітасу – започаткування роботи структур самодопомоги ще у чотирьох осередках. Наразі ведуться перемовини з Більшовицькою селищною радою ОТГ та Вітвицькою сільською радою.

Робота ведеться в рамках проекту «Активація громад у наданні послуг дітям та молоді з інвалідністю» за фінансової підтримки CNEWA CANADA.

Франківський Карітас придбав побутову та відеотехніку для структур самодопомоги молоді з інвалідністю, що діють на Прикарпатті. ФОТО, фото-1 Франківський Карітас придбав побутову та відеотехніку для структур самодопомоги молоді з інвалідністю, що діють на Прикарпатті. ФОТО, фото-2 Франківський Карітас придбав побутову та відеотехніку для структур самодопомоги молоді з інвалідністю, що діють на Прикарпатті. ФОТО, фото-3 Франківський Карітас придбав побутову та відеотехніку для структур самодопомоги молоді з інвалідністю, що діють на Прикарпатті. ФОТО, фото-4 Франківський Карітас придбав побутову та відеотехніку для структур самодопомоги молоді з інвалідністю, що діють на Прикарпатті. ФОТО, фото-5

Читайте також:

Франківські діти намалювали мир. ФОТО

Франківський Карітас проводить навчальні тренінги для волонтерів. ФОТО

Коли родина під супроводом. У Франківську діє Центр підтримки сім’ї. ФОТО

Івано-Франківськ новиниІвано-Франківська Карітас допомога побутоватехніка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
23 перегляди в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати