• Головна
  • В Івано-Франківську діятиме нова схема збору побутового сміття із приватного сектору
14:50, 29 жовтня 2012 р.

В Івано-Франківську діятиме нова схема збору побутового сміття із приватного сектору

З 1 листопада у приватному секторі на території першої, шостої та восьмої житлово-експлуатаційної організації розпочне діяти нова схема збору твердих побутових відходів. Суть схеми полягає у тому, що  мешканці будинку у визначений час виставляють пакет зі сміттям біля двору. Сміттєвоз, проїжджаючи по вулиці, забирає ці пакети.  

Запровадження нової схеми зумовлено тим, що через особливості забудови приватного сектору, деякі його жителі  не завжди мають зручний доступ до сміттєвих урн.  Оскільки у кінцевому результаті сміття з приватних дворів усе одно потрапляє до загальних контейнерів компанії-перевізника, задля зручності городян «Автотранспортне підприємство 0928» розробило нову систему збору ТПВ на окремих територіях, які воно обслуговує.

«Зараз маршрут зі збору ТПВ у приватному секторі є економічно невигідним,  –  розповів Михайло Яцків, заступник директора «АТП-0928». – Проблема в тому, що перевізнику потрібно витрачати більше часу та ресурсів на збір сміття: під’їхати до кожного будинку, залучити більшу кількість працівників. Зрозуміло, що мешканець приватного сектору, в міру своїх потреб виробляє певну кількість ТПВ. Це сміття нікуди не зникає, воно всеодно опиняється у загальних контейнерах. Із запровадженням нової системи власники приватних будинків, що мешкають на територіях, які ми обслуговуємо, отримають можливість позбуватися свого сміття, винісши його за ворота двору у визначений час. Це зручно і вигідно. Така схема вивезення ТПВ виявилася вдалою практикою  в інших українських містах і є вагомим кроком на шляху до покращення сервісу  «АТП 0928».

За рахунок свідомості громадян, які готові платити за реально отримані послуги, ми сподіваємося, що згодом цей проект стане економічно доцільним, а Івано-Франківськ – охайнішим».

«З першого листопада на території приватного сектору ЖЕО №1, №6, №8 все сміття, за винятком будівельного, вивозитимуть від кожного двору згідно з узгодженим графіком», – повідомив Михайло Яцків.  І це лише перший етап переходу на нову схему. В майбутньому підприємство  планує перевести на неї всі основну частину приватних домоволодінь міста  та приміських сіл у районах, які воно обслуговує.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...