10:02, 1 листопада 2012 р.

Забруднюєш повітря - плати!

Законом передбачено, що підприємства, які забруднюють повітря, зобов’язані отримати спеціальні дозволи на цю діяльність та щоквартально проплачувати податкові платежі.

Однак прокурорською перевіркою встановлено, що чиновниками Рогатинської міської ради не здійснюється належний контроль за наявністю таких дозволів на підприємствах.

До прикладу, одна з районних фірм тривалий час викидала в атмосферу шкідливі гази без дозволу. Проте міські посадовці навіть не ініціювали проведення відповідної перевірки на цьому виробництві. Більше того, вони не повідомили про незаконні викиди ні державну екологічну інспекцію, ні правоохоронців.

Крім того, в ході перевірки прокуратурою виявлено, що відомча лабораторія Рогатинської районної СЕС не проводить належний санітарно-епідеміологічний контроль за охороною повітря. Впродовж цього року працівники лабораторії не провели жодного дослідження концентрації викидів забруднюючих речовин в атмосфері. Також санстанція не ознайомлює населення про способи захисту від повітряних забруднень. Особливо це важливо в період спалювання сухої трави, коли викиди диму становлять загрозу здоров’ю людей, викликають задуху, кашель, а в окремих випадках токсичне отруєння.

Прокуратура вимагає у головного лікаря Рогатинської СЕС та міського голови Рогатина притягнути винних осіб до відповідальності та зобов’язати підприємства – порушників сплатити у фонд охорони навколишнього природного середовища заподіяні збитки .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...