• Головна
  • Видобувати сланцевий газ за такою ціною, як у Штатах
11:02, 16 листопада 2012 р.

Видобувати сланцевий газ за такою ціною, як у Штатах

Перемовини щодо можливостей видобутку сланцевого газу в Україні були чи не найпріоритетнішими під час триденного перебування на Івано-Франківщині делегації дипломатичного представництва США в Україні на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Джоном Теффтом. Навіть у доларовому еквіваленті собівартість видобування американського сланцевого газу не йде в жодне порівняння з тією сумою, що платить Київ за російське блакитне паливо: 45 доларів за тисячу кубометрів і 570.

Першого дня представники офіційної делегації зустрілися з головою Івано-Франківської облдержадміністрації Михайлом Вишиванюком та міським головою обласного центру Віктором Анушкевичусом. Обговорювали важливі аспекти політичного, економічного та культурного життя краю. Високий гість зазначив значний потенціал Прикарпаття для співпраці в галузі туризму і додав, що він так само зацікавлений у надходженні інвестицій до області і матиме з цього приводу бесіду з представниками Американської торгової палати.

Джон Теффт виділив окремий час для зустрічі з ректоратом, науковцями та студентами Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. Науково-освітній центр вишу «Наноматеріали в пристроях генерації та накопичення енергії» має, так би мовити, американське коріння, оскільки його розробки співфінансуються Фондом цивільних досліджень та розвитку США (CRDF), Агентством міжнародного розвитку США (USAІD) і Міністерством освіти та науки України за програмою «Співробітництво в науково-технічних дослідженнях та освіті».

Доцент університету Володимир Коцюбинський підкреслив, що за три роки освітня структура не лише працювала над накопиченням унікальної для України дослідницької матеріально-технічної бази, а й дала можливість тридцятьом талановитим студентам реалізувати свій потенціал. Представники центру працювали в різних країнах Європи та в Америці й повернулись з неоціненним досвідом. Дослідження вилились у наукові монографії та навчальні посібники, низку матеріалів було запатентовано.

Ректор університету професор Ігор Цепенда відзначив високий рівень співробітництва з США щодо грантових проектів та угод, у рамках навчальної програми академічних обмінів Фулбрайта, проекту «Апалачі Карпати», присвяченого гірській школі.

Джон Теффт підкреслив, що нанотехнології — це саме той проект, яким Україна має займатись. Дипломат пообіцяв розповісти про дослідження прикарпатських науковців брату своєї дружини, котрий працює над розробкою нанотехнологій у Пентагоні. «Можливо, саме ця зустріч стане початком нового рівня співробітництва», — зазначив посол.

«Видобуток власного газу — гарантована незалежність від Росії»,— так прокоментував очільник ОДА Михайло Вишиванюк обговорення цієї теми, яке протягом двох днів відбувалося на міжнародному симпозіумі «Нетрадиційний природний газ: стратегія енергетичної безпеки України». Захід провели в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти та газу.

Відкриваючи симпозіум, Джон Теффт наголосив: «Я радий, що ми можемо поділитися декотрими з уроків, які ми вивчили у Сполучених Штатах, щоб українська розробка сланцевого газу уникла наших помилок і врахувала успіхи». Михайло Вишиванюк побажав, щоб «Україна з імпортера газу, природного чи альтернативного, перетворилася на експортера, як це відбулося в США». А науковці нагадали про ризики для навколишнього середовища, які можуть виникнути під час розробки сланцевих родовищ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...