14:01, 27 листопада 2012 р.

У Яремче подорожчає вода

Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства просить Яремчанську міську раду підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення.

Востаннє тарифи на воду в курортному містечку переглядали в червні 2009 року. Як пише газета "Галичина", тоді вартість кубометра води встановили на рівні чотирьох з половиною грн., а водовідведення — чотирьох грн.

За даними водопровідників, чинний тариф покриває собівартість послуг на 51% з водопостачання та 54% — з водовідведення. Необхідність підвищити тарифи підприємство обґрунтовує значним підвищенням вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, газу та мінімальної зарплати. Наприклад, електроенергія подорожчала на 57%, заробітна плата на 79%.

Безумовно, що таке стрімке зростання головних складових собівартості послуг спонукає підприємство звертатись до місцевої влади з проханням встановити економічно обґрунтовані тарифи. Водопровідники пропонують підвищити вартість послуг у два етапу — в січні та липні 2013 року.

Зокрема в січні кубометр води має коштувати п’ять з половиною грн., а з липня — шість грн. Пропорційно зростають і тарифи на водовідведення: п’ять грн. — у січні, п’ять з половиною грн. — у липні. Ці розрахунки стосуються населення, яке споживає не більше 5,8 кубометра на одну особу за місяць.

Для тих, хто воду економити не звик, вода коштуватиме 11 грн., каналізація — 10 грн. Ще відчутніще вода подорожчає для бюджетних установ та юридичних осіб. Питання про підвищення тарифів розгляне сесія Яремчанської міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...