• Головна
  • На Прикарпатті річку Чечву «одягають» у камінь
10:02, 29 листопада 2012 р.

На Прикарпатті річку Чечву «одягають» у камінь

Жителі сіл Пійла і Довгого Калуського Пійлівської сільської ради на Калущині віддавна з водою на «ви». Чи це йдеться про водозабезпечення частини пійлівських сільських обійсть, чи про непередбачуваність поверхневих вод у підземних шахтових пустотах. Або про норовливу річку Чечву, яка розмежовує села Пійло і Довге Калуське та часом рветься з берегів, завдаючи шкоди людям і господарству. Але селянам таки вдається своїми справами приборкувати енергію води, і в короткому часі, дасть Бог, і береги річки Чечви стануть надійними захисниками осель від водяної стихії.

Після того, як свого часу між селами Пійлом і Довгим Калуським звели добротний транспортний міст, залишалася ще одна проблема — захистити його шляхом будівництва берегоукріплень.
Сільський голова Пійла Микола Семанів стверджує:
— Лівий берег річки Чечви нам не давав спокою — було зведено захисну дамбу, але вона залишалася неукріпленою. Бракувало «повеневих» коштів. Тож дамбу вода розмила і підтоплювала сільські господарства неподалік русла річки. Наразі ТзОВ «СП «Будучність» продовжує роботи з укріплення берегів Чечви. Але, за підрахунками, для закінчення робіт виділених із Держбюджету понад 2 млн. грн. не вистачає. Тому що була заборгованість за виконані роботи в 2009-2010 рр. у 1 млн. 700 тис грн. Отже, виглядало, що укріплення лівого берега річки треба було зробити за 627 тис. грн. Цих коштів вистачало хіба що на 210 метрів берегоукріплень. Але фірма  виконала значно більші обсяги робіт — наразі укріплено 422 метри берега, і ще треба подовжити укріплення десь на 50 метрів. Таким чином, будівельники наразі продовжують працювати в кредит. Потрібно орієнтовно понад 2 млн.  грн., щоб закінчити в цьому році всі необхідні роботи. Бо ж є ще й правий берег Чечви — біля мосту, який не захищений, а річка постійно загрожує Довгому Калуському. Та й частина лівого берега на іншому відтинку річки потребує укріплення..
Береги річки Чечви укріплюють не габіонами, а негабаритним камінням, яке завозять із Долинщини. Такий метод, переконують будівельники і сільське керівництво, надійний, менш трудомісткий і відчутно дешевший. Отож приборкання води неподалік пішохідного річкового переходу на Чечві триває.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...