• Головна
  • Юна прикарпатська спортсменка виборола ІІ-ге місце на Чемпіонаті світу з самбо
12:20, 13 грудня 2018 р.

Юна прикарпатська спортсменка виборола ІІ-ге місце на Чемпіонаті світу з самбо

Вихованка Надвірнянської СДЮШОР 16-річна Сніжана Пліш здобула срібло на Чемпіонаті світу з самбо серед кадетів (U16) у вазі до 52 кг. Змагання проходили 3-6 грудня у Сербії у місті Новий Сад.

У фінальному поєдинку прикарпатка поступилася Юлії Реві, уродженці Керчі, яка нині представляє російську команду.

Сніжана займається самбо та дзюдо уже 3 роки. Дівчина родом з с. Ясень, Рожнятівського району. Розпочинала свою спортивну кар’єру і надалі тренується під керівництвом Заслуженого тренера України Євгена Боднарука та Романа Матішака.

Підготовка була важкою, по три тренування на день, - пригадує Сніжана Пліш. - На змаганнях мені дуже сподобалося, хоча і було важко. Я відчувала підтримку тренера, рідних і друзів, що давало мені сил на боротьбу за перемогу

Цієї перемоги могло б і не бути, адже спортсмени їдуть на змагання за власні кошти. Фінансову допомогу для поїздки Сніжані Пліш надав Тарас Виноградник, у минулому  голова Федерації самбо та дзюдо у Івано-Франківській області, який пообіцяв підтримувати талановиту дівчину і надалі.

“Я сам займався боротьбою, добре розумію в яких умовах тренуються діти та з якими труднощами вони зіштовхуються. Сумно дивитися на цей стан речей, - зазначає Тарас Виноградник. - Вважаю, що спортсменам потрібно максимально допомагати, щоб вони могли достойно представляти нашу країну та розвиватися”.

Зазначимо, що це далеко не перший успіх прикарпатської спортсменки. Дівчина вже стала чемпіонкою України з дзюдо, срібною призеркою світу і бронзовою призеркою Європи. Втім Сніжана не збирається зупинятися на досягнутому і знову готується до чемпіонату України з дзюдо.

Юна прикарпатська спортсменка виборола ІІ-ге місце на Чемпіонаті світу з самбо , фото-1