Новини компаній
09:00, 29 грудня 2018 р.

Відкатні ворота своїми руками

Новини компаній
Відкатні ворота своїми руками, фото-1

інформація надана компанією VOROTNET і носить ознайомлювальний характер

Раніше всі встановлювали ворота розпашного типу. Зараз же все більшої популярності набирають відкатні ворота. Це зумовлено тим, що вони мають досить просту конструкцію і для їх встановлення не потрібно багато місця, головне, щоб вистачило довжини огорожі, вздовж якої і будуть рухатися ворота. Це дуже гарний варіант якщо біля Вашого дому не має місця для відкриття розпашних воріт.

Також таку конструкцію встановлюють на підприємствах, де широкий проїзд. Єдиним недоліком таких воріт є те, що для їх виготовлення необхідно більше коштів ніж для розпашних, оскільки крім матеріалів для самих воріт необхідно придбати ще й спеціальні комплектуючі.

Кроки при виготовленні відкатних воріт

Існує три види відкатних воріт:

 • Консольні ворота;

 • Рельсові ворота;

 • Підвісні ворота.

Ворота підвісної конструкції (виходячи з їх назви) кріпляться до направляючої зверху проїзду та рухаються по ній за допомогою роликів. Та ця конструкція дещо обмежує висоту проїзду.

Ворота другого типу – мають обернену конструкцію до підвісних. Вони рухаються по рельсу внизу проїзду. Але в неї забивається різне сміття, тому її потрібно постійно чистити, бо ворота не будуть рухатися.

Найбільш вдалу конструкцію мають консольні ворота – вони рухаються за допомогою направляючого рельсу, що кріпиться до стулки та роликових опор, що стоять збоку проїзду. Таким чином вони ніяк не обмежують проїзд та в направляючу не набивається сміття.

Зробити такі ворота власноруч дуже просто.

Перш за все Вам знадобиться придбати всі необхідні матеріали:

 • труби для каркасу,

 • матеріал для обшивки стулки,

 • саморізи,

 • цемент,

 • пісок і т.п.

Також необхідно купити фурнітуру для воріт.

Перейдемо до етапів створення воріт

1.   Підготуємо місце, де будуть розташовані ворота.

2.   Вириваємо ями, в яких розміщуватимуться стовпи й закладна, та у випадку, коли Ви ще захочете встановити автоматику – траншею для прокладання проводів.

3.   Бетонуємо заздалегідь виготовлену закладну деталь (зробити її можна зі швелеру довжиною в половину воріт та металевих прутів) та серцевини наших стовпів – металеві труби прямокутної або круглої форми. Коли бетон застигне (вистоювати його близько двох тижнів) обкладаємо цеглою, розміщуючи в них закладні пластини для кріплення нащільників (по три на кожному).

4.   Зварюємо каркас для майбутнього полотна, не забуваємо приварити до нього направляючий рельс та обшиваємо його обраним матеріалом (бюджетний варіант – профлист).

5.   Встановлюємо всі комплектуючі на їх місця (роликові опори розміщуємо на закладну; верхній та нижній вловлювачі приварюємо до нащільнику з одного боку, верхні ролики до нащільнику з іншого; заводимо кінцевий ролик в направляючу з одного боку та гумову заглушку з іншого) та перевіряємо правильність ходу воріт.

Як бачите, нічого складного не має. Необхідно тільки вміти працювати руками. Єдиною проблемою може стати відсутність зварювального апарату та досвіду роботи з ним. Та й це дуже легко вирішити. Просто можна найняти спеціаліста на декілька годин.

Рекомендації

На останок дамо Вам декілька рекомендацій.

Перш за все якщо Ви вирішили встановити в себе вдома відкатні ворота, дуже ретельно підійдіть до вибору комплектуючих.

 • Вони повинні бути зроблені з якісного металу  товщиною понад 3 мм.

 • Всі деталі комплекту повинні бути чітко підігнані.

Найбільшої уваги треба приділити роликовим опорам та направляючому профілю

 • профіль повинен бути ідеально рівним по всі довжині, без всіляких дефектів;

 • ролики в опорах краще щоб були металевими (так вони прослужать довше)

Встановіть ворота своїми силами. Це дуже не складно. Є безліч інструкцій та відео з детально розписаними кроками. Таким чином Ви заощадите сімейні кошти.

Головне вірити в свої сили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...