• Головна
  • Cоцмережі і їх вплив на повсякденне життя
Соціальні мережі
12:14, 14 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Cоцмережі і їх вплив на повсякденне життя

Соціальні мережі
Cоцмережі і їх вплив на повсякденне життя

Інтернет - це величезна мережа, яка охоплює всю нашу планету і тепер уже прорвалася в космос. Три мільярди людей в усьому світі, тобто близько 40% населення, користуються соціальними мережами в інтернеті. Кількість користувачів Facebook в Україні досягла 13 мільйонів.

Ми витрачаємо на них в середньому дві години щодня: публікуємо дописи, обмінюємося фото, реагуємо на пости друзів, слідкуємо за життям відомих людей, або просто цікавих нам особистостей. Таким чином,ми проводимо дуже багато часу і важливо усвідомлювати як це впливає на наше життя.

Соціальні мережі - це місце, де ми нерідко висловлюємо своє обурення з приводу будь-чого, від неякісних послуг до політичних проблем. Це дозволяє нам випустити пару, але перетворює нашу стрічку новин на безкінечний потік негативу. Отже,ці негативні думки легко можуть спричиняти стрес. Особливо люди, які дуже легко піддаються впливу, сприймають все близько до серця, або залежать від суспільної думки можуть перебувати в поганому настрої під час гортання стрічки. Два дослідження, в яких брали участь понад 700 студентів, показали, що симптоми депресії, як-от поганий настрій, відчуття меншовартості та розпачу, пов’язані з якістю онлайн-спілкування. У тих, кому віртуальна комунікація приносила переважно негативні емоції, депресивні симптоми були вищими. Схоже дослідження, проведене в 2016 році за участю 1700 людей, виявило, що ризик депресії та тривожності був втричі вищий у тих, хто користувався кількома соціальними медіа-платформами. Серед причин, названих дослідниками, було насамперед віртуальне цькування, спотворене уявлення про життя інших людей. Безперечно, комп’ютери, телефони і телевізори негативно впливають на сон.

Вчені виявили, що блакитне світло, яке випромінюють наші ґаджети, відіграє суттєву роль у порушенні сну. Найгірший впливав не загальний час, проведений у мережі, а частота заходів до неї, що свідчило про нав’язливу звичку постійно перевіряти оновлення. Таку звичку можна також назвати залежністю. Це точно одна з найбільших проблем, спричинених соцмережами.

Деякі люди проводять занадто багато часу в інтернеті, постійно оновлюючи стрічку, коментуючи дописи і так далі. 2011 року науковці з Університету Ноттінгема Дарія Кусс та Марк Гріффітс проаналізували 43 попередніх дослідження в цій галузі і дійшли висновку, що залежність від соцмереж дійсно є психічним розладом і потребувати професійної допомоги. Зрозуміло, що остаточні висновки в багатьох питаннях робити ще зарано. Проте можна сказати, що соціальні мережі здійснюють на людей дуже різний вплив, залежно від багатьох умов, і насамперед їхніх рис особистості. Так як на когось вони можуть нести дуже негативний вплив, на іншого навпаки позитивний,а на когось взагалі не впливати. Як й у випадку з їжею, азартними іграми та багатьма іншими спокусами сучасності, надмірне використання соцмереж може бути для деяких людей небажаним. Все залежить від вміння людиною володіти собою, своїми бажаннями і часом, проведеним в інтернеті. Помилково було б стверджувати, що соцмережі є безперечним злом, адже вони приносять чимало переваг. Це найлегший засіб комунікації сучасності. Звичайно, тут є як і позитивні сторони, так і негативні. Головним є усвідомлювати вплив соцмереж і контролювати цей вплив у повсякденному житті.

Автор Ольга Кучер

Читайте також:

У Франківську айтішників вчитимуть планувати роботу та налагоджувати комунікацію

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Соціальні мережі #інтернет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...