• Головна
  • На Прикарпатті спостерігається шалений відтік населення із сільської місцевості
16:28, 14 березня 2019 р.

На Прикарпатті спостерігається шалений відтік населення із сільської місцевості

На Прикарпатті спостерігається шалений відтік населення із сільської місцевості

Про це у коментарі заявив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей. На його переконання, розвиток у цьому напрямі може суттєво зменшити відтік економічно-активного населення із сільської місцевості.

«Нині на Прикарпатті спостерігається шалений відтік населення із сільської місцевості. Така тенденція зумовлена відсутністю робочих місць та економічного потенціалу у наших селах», – зазначив Максим Чопей.

За його словами, на Прикарпатті пріоритетним напрямом є розвиток туризму. Завдяки реформі децентралізації у громад з’являються нові можливості розвитку у цій сфері. Розвиток внутрішнього туризму – це насамперед залучення інвестицій, а також створення нових робочих місць.

«Основне завдання полягає у формуванні сприятливого економічного підґрунтя. Розвиток галузі туризму й може стати фактором росту економіки. Івано-Франківщина умовно поділяється на дві частини – аграрну та гірську. І там, і там є певні туристичні дестинації. Туризм – це одна з народних галузей економіки, яка найдинамічніше розвивається. Сьогодні необхідно здійснити системну роботу в цій галузі і на Прикарпатті, оскільки ми так багато чуємо про туристичний потенціал, але, на превеликий жаль, не здійснюємо жодних кроків з його реалізації», – заявив він.

При цьому експерт підкреслив, що «80 відсотків з усіх туристів на Прикарпатті нині в основному відвідують Яремче та Івано-Франківськ

«А є ще 20 відсотків! Сьогодні необхідно здійснити диференціацію усіх туристичних потоків. Ми боремось за розвиток сільських територій, де є певні ресурси, зокрема, природні, а також автентичні ремесла», – заявив експерт.

Водночас радник з регіонального розвитку ІФ ЦРМС Ігор Мельничук наголошує на необхідності здійснення спільного туристичного маркетингу між об’єднаними територіальними громадами. Це ефективний засіб побудови партнерських стосунків між ними. Він також повідомив, що за підтримки керівника південно-західного ХАБу Програми «U-LEAD з Європою»Юлії Грицку-Андрієш Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття організовує серію тренінгів для наших громад. Навчання вже провели для представників Делятинської, Спаської, а також Витвицької ОТГ.

«Сьогодні ми проводимо четвертий проміжний семінар у Верховині. Мета цього ж заходу – націлити представників ОТГ до пошук спільних ідей, а також об’єднання зусиль усіх гравців – власників садиб, готельєрів, музейних операторів, тощо – навколо вирішення спільних проблем. У такий спосіб ми їх націлюємо до реалізації спільних туристичних проектів та навіть розвитку інфраструктури. Ідеальним варіантом такої взаємодії має стати налагодження міжмуніципального співробітництва між ними», – сказав Ігор Мельничук.

«Варто також відзначити: створення туристичних об’єктів – півсправи. А ось залучення туристів – це також нелегке завдання. Тому до семінару ми запросили представників з ГО «Гуцулики». Вони на своєму прикладі презентували свої успішні підходи із залучення потоку туристів на Верховинщину», – підсумував Ігор Мельничук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Івано-Франківськ #події #Прикарпаття #чисельність населення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...