• Головна
  • Унікальна лабораторія сну: як в Івано-Франківську лікують від нічних недуг
17:10, 16 березня 2019 р.

Унікальна лабораторія сну: як в Івано-Франківську лікують від нічних недуг

Унікальна лабораторія сну: як в Івано-Франківську лікують від нічних недуг

У Міжнародній асоціації медицини сну 14 березня 2008 року одноголосно було ухвалено рішення відзначати це свято щорічно у третю п’ятницю березня, тому воно має плаваючу дату. Його ще можна назвати днем здорового і повноцінного життя. Адже нормальний сон — один з дієвих способів профілактики серцево-судинних захворювань та ожиріння.

Культурою і якістю сну займаються вчені в усьому світі. В Івано-Франківську це роблять в лабораторії сну. Подібні заклади працюють лишень в Одесі та Києві.

Таку нову й незвичну лабораторію сну облаштували на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету. Розташована вона в обласній клінічній лікарні, що в мікрорайоні “Пасічна”. А заснував лабораторію професор Іван Тітов.

У цій лабораторії можуть не лише розповісти про сон та нічні недуги, але й достеменно з’ясувати від чого страждає людський організм уночі та зарадити проблемі. Звідкіля усе це береться – визначають під час діагностичної ночі. Поки пацієнт дивиться сновидіння, техніка фіксує усі процеси в організмі.

Найбільш ефективним вирішенням проблеми в даний час є лікування методом створення постійного позитивного тиску в дихальних шляхах – СІПАП-терапія. Це багаторічний успішний досвід застосування в світі, висока ефективність і безпека, а також без болю і хірургічного втручання.

“Це не контролюється пацієнтом, апарат не призводить до ніяких  дискомфортів, і переважно ми маємо можливість записати цю діагностичну ніч”, – говорить Володимир Голуб , асистент кафедри.

“Діагностичний апарат – невеличкий пристрій, який одягається пацієнту на руку, від нього на палець натягується датчик, а ще один датчик одягається до носових проходів. Прилад записує три показники – потік повітря, насичення крові киснем, частоту і регулярність пульсу. Він автоматичний – вмикається, коли ви засинаєте, а вимикається після пробудження”, – повідомив Іван Тітов, засновник лабораторії.

Унікальна лабораторія сну: як в Івано-Франківську лікують від нічних недуг, фото-1

Усі записані дані виводять на комп’ютер та обробляють у спеціальній програмі, яка рахує ризики пацієнта отримати серйозні, а може й смертельні, серцево-судинні ускладнення, ступінь порушення дихання уві сні.

Другий етап – це  “Лікувальна ніч”. Пацієнт у зручному ліжку проводить ніч з апаратом неінвазивної вентиляції.

“Ми не займаємося проблемами засипання, пробудженням під час сну, короткочасним сном і т. д. Ми займаємося діагностикою і лікуванням розладів дихання уві сні. Це та ситуація, яка загрожує життю і здоров’ю людей.  CІПАП-терапія –  найкраще, що можна застосувати, тим більше, що це абсолютно безпечний, неінвазивний і немедикаментозний метод корекції”, – зазначив Іван Тітов, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ІФНМУ.

Складається лабораторія лише з двох компактних переносних апаратів: діагностичного та лікувального. Окремого приміщення немає. Її можуть миттєво обладнати будь-де.

Обстежують пацієнтів лабораторії і лікарі-отоларингологи – за допомогою спеціального ендоскопу визначають чи бува не ховається проблема у носовій порожнині.

Ігнорувати хропіння фахівці категорично не рекомендують, бо частіш за все люди у прямому значенні цих слів просипають розвиток серйозних недуг.

“Храп сигналізує про те, що людина уві сні не отримує повноцінне повітря насичене киснем. Верхні дихальні шляхи не прохідні для повітря і тому храп може з часом призвести до порушень органів таких як серце, печінка та мозок”, – каже Володимир Голуб.

Унікальна лабораторія сну: як в Івано-Франківську лікують від нічних недуг, фото-2

За діагностику в лабораторії грошей з пацієнтів не беруть, на відміну від столичної чи одеської приватних клінік. А от процес лікування відбувається вже вдома, щоправда для цього прийдеться придбати собі недешевий апарат. Його вартість в середньому сягає двох тисяч доларів. Та здоровий сон, переконують лікарі, куди важливіший. За кордоном апарати такої терапії сну забезпечує медична страховка.

Гарантований результат лікування:

– нормалізація повноцінного сну;

– підвищення працездатності та денної активності;

– поліпшення показників артеріального тиску і серцевого ритму;

– фізіологічне схуднення;

– відновлення потенції;

– зниження ризику інфаркту та інсульту в 10 разів;

– усунення депресії;

– повертається молодість;

Крім того, існує ряд корисних звичок, які допоможуть нормалізувати Ваш сон:

  • Дотримуйтеся графіка сну. Навіть на вихідних намагайтеся прокидатися в той самий час, що і по буднях.
  • Уникайте перед сном напоїв, які містять кофеїн.
  • Припиняйте займатися складною розумовою діяльністю за годину до сну. Перейдіть на спокійні і розслабляючі справи.
  • Використовуйте свою постіль для сну. Не варто забувати про те, що ліжко – це не місце для перегляду телевізора або роботи. Звикаючи до роботи в ліжку, ви автоматично викреслюєте спальню зі списку місць для відпочинку.

Як відзначити День сну? Виспатися як слід! Якщо з ранку не вийшло, то в цей день лягти раніше, і нехай це свято буде приводом задуматися про себе і про своє здоров’я!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Івано-Франківськ #лабораторія сну
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...