22:14, 20 березня 2019 р.
Надійне джерело
Як франківчанину вберегти себе від інфаркту та інсульту?
Інфаркт та інсульт - серйозні захворювання, після яких буває важко повернутися до нормального життя. Тому, краще запобігти їх настанню, ніж допустити. Що для цього необхідно? Насамперед, - знати першопричини, які сприяють розвитку серцево-судинних захворювань та методи боротьби з ними.
З кожним роком смертність з приводу серцево-судинних захворювань зростає. Особливо це стосується інфаркту міокарда та інсульту. Також велику увагу привертає до себе ріст тромбоемболій легеневої артерії, що почастішав в молодому віці і в більшості випадків призводять до летальності.
Інфаркт та інсульт - серйозні захворювання, після яких буває важко повернутися до нормального життя. Тому, краще запобігти їх настанню, ніж допустити. Що для цього необхідно? Насамперед, - знати першопричини, які сприяють розвитку серцево-судинних захворювань та методи боротьби з ними.
Слід зазначити, що фактори, які викликають інфаркт та інсульт поділяють на ті, на які ми можемо вплинути та ті, на які не можемо.
Факторами на які ми не можемо вплинути є :
· вік (чоловіки > 55 років, жінки > 65 років);
· стать (чоловіки);
· генетика (сімейний анамнез передчасного розвитку серцево-судинних захворювань).
Як бачимо, фактично ніхто не застрахований від настання інсульту, або інфаркту. Проте їх настанню можна запобігти, знаючи фактори, що є першопричиною останніх та на які ми можемо вплинути. До них належать:
· підвищений артеріальний тиск(особливо неконтрольований);
· дисліпідемія (підвищений рівень загального холестерину та його фракцій);
· збільшення ваги тіла (ожиріння);
· зловживання алкоголем та тютюнопалінням;
· малорухомий спосіб життя;
· підвищена густина крові;
· стреси;
· цукровий діабет.
Для того, щоб попередити розвиток інсульту та інфаркту, потрібно усунути всі фактори, на які можна вплинути.
У високорозвинутих країнах світу медицина велику увагу приділяє попередженню виникнення хворіб, тобто профілактиці. Потрібно більше прислухатися до свого організму або просто ”полюбити” себе. Особливо, слід звертати увагу на:
· будь-які болі за грудиною, що виникають при фізичному навантаженні та в спокої;
· перебої в роботі серця;
· відчуття нестачі повітря при ходьбі та в спокої;
· неконтрольований артеріальний тиск;
· часті головні болі.
Вищеперераховані симптоми уже можуть свідчити про розвиток серцево-судинної патології. В цьому випадку потрібно негайно звертатися до лікаря-кардіолога. Проте, навіть якщо Вас нічого не турбує, обов’язково хоча б раз на рік необхідно проходити ряд обстежень,таких як:
· загальний аналіз крові;
· загальний аналіз сечі;
· рівень глюкози в крові;
· біохімічний аналіз крові;
· коагулограма;
· ЕКГ.
У сучасному Медичному центрі «Оксфорд Медікал» створені всі умови для проведення зазначених вище обстежень, а також є можливість отримати консультацію у досвідчених спеціалістів.
Прийом лікаря-кардіолога розпочинається із збору анамнезу (отримання інформації про причини виникнення захворювання, тривалість його перебігу, генетичну схильність тощо), вивчення скарг пацієнта, проведення огляду і встановлення попереднього діагнозу. Після первинної консультації виписується направлення на проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень. На основі проведених обстежень здійснюється повторна консультація і згідно результатів обстежень призначається лікування.
Відповідально ставтесь до свого здоров’я, бережіть свої серця, адже здорове серце - запорука довготривалого та повноцінного життя.
Попадинець Вікторія Володимирівна –
лікар кардіолог Медичного центру «Оксфорд Медікал»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...