15:34, 27 березня 2019 р.
Надійне джерело
Скільки мешканців Івано-Франківська потребують «штучної нирки»
27 березня відзначається Всесвітній День нефролога. З жовтня 2010 року в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні працює Центр нефрології та діалізу. За цей час працівники Центру врятували і подовжили життя чималій кількості пацієнтів. Скільки мешканців Івано-Франківська потребують «штучної нирки», які фактори викликають захворювання нирок? Про це розповідає завідувач Центру нефрології і діалізу Степан Романський, повідомляє Правда.ІФ.
– Пане Степане, скільки пацієнтів пропускає через себе відділення, яке ви очолюєте?
– На даний час у нас лікується близько 55 пацієнтів у цілодобовому режимі – в 4 зміни. Коли ми починали роботу, то працювали в 1-2 зміни і мали три штучні нирки, а зараз працюємо на 9 надсучасних апаратах у 4 зміни.
– Кому із пацієнтів призначають діаліз і що означає цей термін?
– Діаліз – це метод очищення крові, який широко використовується при термінальній нирковій недостатності. Необхідність призначення діалізу виникає через значну (90 відсотків) втрату функції нирок. Це найбільш поширений метод нирково замісної терапії, який може врятувати людське життя і допомогти невиліковно хворим жити відносно повноцінно. Вчасно розпочате лікування методами замісної ниркової терапії впливає на якість і тривалість життя пацієнта, попереджує важкі ускладнення. Адже за умови вчасно розпочатої та регулярної терапії пацієнти мають усі шанси дожити до глибокої старості.
– Чи можете назвати причини виникнення різних захворювань нирок?
– Взагалі розвиток ниркової недостатність можуть викликати такі хвороби, як пієлонефрит, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, інші серцево-судинні захворювання, ожиріння, подагра та інші. Зростання кількості захворювань нирок пов’язують також із погіршенням екології, неконтрольованим вживанням лікарських засобів, неправильним харчування, шкідливими звичками, зростанням кількості гіпертоній та цукрового діабету.
– Які симптоми вказують на проблеми в роботі нирок?
– Серед симптомів – загальна слабкість, зниження працездатності, порушення сну, адже якщо нирки працюють неправильно, в організмі накопичуються токсини. Виникає сухість шкіри та свербіж, проблеми при сечовипусканні чи зміни кольору сечі, больові відчуття в ділянці попереку, наявність набряків під очима, головний біль та підвищення артеріального тиску, анемія.
– Чи багато мешканців Івано-Франківська потребує штучної нирки?
– У середньому такого лікування потребують 70-80 людей, мова тільки про доросле населення.
Якщо ми говоримо про хронічну хворобу нирок, то вона невиліковна і людина потребує пожиттєвої терапії. Якщо мова про гострі стани, то при вчасно розпочатому лікуванні вони, як правило, виліковуються. При гострому стані людина отримує лікування, декілька процедур, а поки нирка не функціонує, апарат заміщає їй цю функцію. Потім людина може нормально повернутися до здорового життя.
– У лікарні діють і Центр нефрології і діалізу, й урологічне відділення? Які пацієнти потрапляють до урології, а які до вас?
– Урологічна патологія – це як правило усе, що йде нижче нирки – обструкція, захворювання простати, каміння, все, що пов’язане з порушенням відтоку сечі. У пацієнтів нирка працює, але відтік сечі порушено.
Пацієнтами із преренальними порушеннями, тобто до нирки: серцевими патологіями, зневодненням організму займаються лікарі відділення інтенсивної терапії. Ренальні проблеми, тобто в самій нирці – це наші пацієнти. Урологи – більш хірургічна, а нефрологи – це більш терапевтична спеціальність.
– Чи існує для пацієнтів, які потребують діалізу, якась черга?
– На сьогоднішній день в Івано-Франківську, як і в області загалом, немає черги на діаліз. Хочу відмітити, що Івано-Франківська область вже декілька років поспіль є першою в списку по рівню забезпечення нирково-замісною терапією серед всіх областей України. Усі пацієнти, які потребують такої допомоги, її отримують. Ми намагаємося поставити роботу так, аби була плановість, черговість, аби пацієнти своєчасно проходили обстеження і медогляди, маємо реєстр пацієнтів з нирковою недостатністю. Стараємося, аби люди лікувалися планово, а не щоб їх привозили на каталках в комі і через реанімацію на екстрений діаліз. Лікування проводиться згідно Європейських стандартів, тобто так, як лікують таких пацієнтів в цілому світі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
12:40, 4 грудня
10:50, Сьогодні
25
10:50, Сьогодні
6
live comments feed...