18:17, 29 березня 2019 р.
Надійне джерело
5 шкідливих переконань, які ми несвідомо нав’язуємо хлопчикам і дівчаткам
Чому коли хлопчик лізе на високу гірку, ми хвалимо його за сміливість, а дівчаткам радимо злізти і не забруднити сукеночку? Чи робимо ми це з об’єктивних причин чи через переконання, які так міцно в’їлися у свідомість, що ми їх навіть не помічаємо? Тема гендерних стереотипів складна і викликає багато суперечок, але ми спробуємо дізнатися трохи більше про те, як наші принципи можуть впливати на виховання дітей.
Батьки не заохочують у дівчаток прагнення до точних наук
Дослідження, проведене Інститутом інженерії та технології (IET) виявило, що через застарілі уявлення про роботу, що підходить чоловікам і жінкам, батьки не заохочують у дівчаток прагнення до майбутнього у сфері науки, техніки і математики. Так, батьки частіше рекомендують дівчаткам кар’єру в сфері освіти.
Однак жінки прекрасно справляються з точними науками. Досить згадати хоча б той факт, що до виникнення потужних комп’ютерів професія обчислювача, або людини-комп’ютера, була майже повністю жіночою.
Батьки менше спілкуються з хлопчиками
Дослідження взаємодії матерів з немовлятами підтвердило, що мами більше розмовляють з дівчатками, хоча хлопчики реагують і відгукуються на спілкування не менш активно. При цьому, коли мова йде про розвиток мовних здібностей і IQ дитини, батьківська мова для дітей обох статей навіть більш важлива, ніж освіта або соціально-економічний статус.
Батьки схильні недооцінювати здатності дівчаток
Під час одного з досліджень гендерної упередженості батьки повинні були оцінити активність, здатність повзати і моторні навички своїх дітей. Коротше кажучи, матерів попросили передбачити, як їх 11-місячні діти впораються із завданням повзати по крутих і невисоких схилах.
Виявилося, що мами недооцінювали здібності дочок, але переоцінювали можливості синів. Коли ж батьки надали свої оцінки і дітей протестували на одному і тому ж схилі, діти обох статей продемонстрували однаковий рівень рухової активності.
Стереотипи нав’язуються малюкам з раннього дитинства
Дослідження міністерства освіти розглянуло гендерні установки, які прищеплюються дівчаткам в дитячих садках. Вони пронизують буквально все: вибір освітньої траєкторії, сюжетно-рольові ігри, прогулянку, сон, зовнішній вигляд.
Наприклад, дівчаткам говорять про те, що вони повинні бути красивими, поступливими, любити певні гри і види діяльності. І якщо дівчата граються в гендерно-забарвлені ігри (наприклад, «дочки-матері»), то хлопчики не беруть участі в таких іграх або роблять це дуже рідко.
Батьки не розвивають у хлопчиків емпатію
Батьки читають книги синам рідше, ніж дочкам, і навіть витрачають на книги для них менше, ніж для дівчаток. І позначається це не тільки на любові дітей до читання. Коли батьки разом з дитиною читають художню літературу, це допомагає розвивати у дітей здатність до емпатії. А ця навичка вважається однією з найбільш важливих якостей для досягнення успіху.
Бонус: чому на вигляд миле фото викликало обурення?
На формі дівчинки написано «майбутня медсестра», а на формі хлопчика – «майбутній лікар». Але обидві дитини можуть стати як лікарями, так і медсестрою і медбратом, і стать не має визначати їхню професію. Отож, чи варто закладати дітям настанови, які в майбутньому можуть обмежити їх вибір?
Що ви думаєте про гендерні стереотипи у вихованні? Від якого з них ви б хотіли найбільше вберегти дітей?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:58
13 грудня
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...