22:42, 1 квітня 2019 р.
Надійне джерело
Платна медицина з 1 квітня? Пояснюємо, що відбувається насправді
Після першого тижня квітня без декларації ви не зможете безоплатно прийти до нього на прийом.
Важливе уточнення: платного прийому в ЦПМСД (центрах первинної медико-санітарної допомоги) наразі немає. Отже, без декларації можна отримати лише невідкладну допомогу, планову (ви захворіли на ГРВІ, наприклад) – ніяк.
Одразу заспокоїмо, що кінцевого терміну укладання декларації немає, і ви можете зробити це будь-коли, однак без декларації вам нададуть лише невідкладну допомогу.
ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ
Україна почала працювати за новим принципом надання первинної меддопомоги: "гроші йдуть за пацієнтом".
Ви обираєте свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта, а Національна служба здоров'я платить кошти за договором у той заклад, де працює лікар.
"Щоб перехід на нову модель відбувався поступово і без ризиків, певний час діяла оплата і за так званим зеленим списком (тобто за пацієнтів, які уклали декларацію), і за червоним (за тих, хто не обрав свого лікаря).
Але останнім часом спостерігається висока динаміка укладення декларацій, заклади демонструють високі показники.
Наприклад, у Червонограді свого лікаря обрали уже 92% жителів, у Василькові – 86%. У Вінницькій області рівень укладення декларацій – 78%, в Сумській – 75%, у Хмельницькій – 73,8%.
Тому вирішено припинити оплати за червоним списком з 1 квітня. Це має стати стимулом для переходу на нову, більш ефективну модель оплати. Мова не йде про економію коштів, а про їхнє ефективне використання", – йдеться в роз’ясненні НСЗУ.
Відомство пояснює, що заклади з високим рівнем укладення декларацій різниці в оплаті не відчують.
Ті ж медзаклади первинки, які ще недостатньо попрацювали для укладання декларацій, повинні будуть активніше це робити.
"Якщо в закладі склалася ситуація, коли лікарів не вистачає, потрібно звернутися до власника закладу – місцевої влади – і вжити заходів, аби забезпечити достатню кількість сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів. Аби кожен пацієнт міг обрати собі лікаря.
Пацієнти ж повинні зрозуміти: точкою входу в систему надання безоплатних медичних послуг є декларація про вибір лікаря", – роз’яснює НСЗУ.
Адже якщо пацієнт не обрав лікаря, не уклав з ним декларацію, незрозуміло, куди мають піти кошти від держави.
Отже, щоб скористатися гарантованим безоплатним пакетом послуг на первинній ланці, пацієнт має підписати декларацію.
Вона потрібна і для того, щоб отримати рецепт на "Доступні ліки", адже з 1 квітня рецепт на ліки за цією програмою будуть виписувати лише лікарі первинки і лише через електронну систему.
"Пацієнт, який не підписав декларацію, не залишиться без медичної допомоги. Якщо людина перебуватиме у невідкладному стані, тобто її життю та здоров’ю загрожуватиме небезпека або значна шкода, їй нададуть допомогу у кожному закладі первинної допомоги", – обіцяють у відомстві.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:59, 31 жовтня
19:37, 6 листопада
19:37, 6 листопада
19:37, 6 листопада
19:37, 6 листопада
live comments feed...