• Головна
  • «Ми живемо, як у паралельному світі». Сьогодні відзначають день аутизму
12:14, 2 квітня 2019 р.
Надійне джерело

«Ми живемо, як у паралельному світі». Сьогодні відзначають день аутизму

Сьогодні, 2 квітня, відзначається Всесвітній день поширення інформації про аутизм, який спрямований на підвищення обізнаності та толерантності суспільства до людей з аутизмом. З цієї нагоди у Івано-Франківську відбулася прес-конференція за участю міського голови Руслана Марцінківа, керівника управління охорони здоров’я Марії Бойко, керівництва Департаменту соцполітики та ІФЦСДМ, батьків і дітей з Громадських організацій «Янголи дощу», «Світанок», «Простір розвитку дітей»

«Аутизм – це досить непроста тема для суспільства, але вважаю, що зараз – час про це говорити, спілкуватися відверто. За нашою інформацією, у Івано-Франківську налічується близько 30 родин, у яких живуть діти з аутизмом, але їх, мабуть, набагато більше. Не кожен хоче ділитися такими питаннями, тому проблема є значно ширшою. У вересні ми запропонуємо зробити на базі відпочинкового центру «Лімниця» семінар-відпочинок, на який запросимо приїхати разом і батьків, і дітей з аутизмом», – сказав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Управління охорони здоров’я розробило спеціальні буклети про аутизм, які розповсюдять по медичних установах міста.

«На жаль, суспільство не готове сприймати людей з певними особливостями. Хоча ми знаємо, що діти з аутизмом часто є геніальними, вони дуже обдаровані. Ця прес-конференція не є якимось виявом жалю до вас, сьогодні медики міста одягнулися в блакитний одяг для того, аби підтримати родин, у яких живуть діти із аутизмом», – наголосила керівник управління охорони здоров’я Марія Бойко.

«Ми живемо, як у паралельному світі». Сьогодні відзначають день аутизму, фото-1

Представниця ГО «Янголи дощу» звернулася до усіх навколишніх з проханням бачити у дитині насамперед особистість, а не певний діагноз: «Ми живемо, як у паралельному світі і нам важлива рука підтримки і допомоги. Якщо на вулиці ви зустрічаєте дитину з нетиповою поведінкою, яка, наприклад, лежить на дорозі, а поряд стоїть мама, це не означає, що дитина невихована, чи мама якась не така, це може означати, що в дитини – аутизм. Тому варто підійти і тихенько спитати, чи можете чимось допомогти, а не давати одразу якихось рекомендацій».

Для довідки: Аутизм та розлади аутичного спектру – це розлади розвитку нервової системи, що характеризуються порушенням соціальної взаємодії, вербальної і невербальної комунікації, повторюваною поведінкою, складнощами у взаємодії із зовнішнім світом. За оцінками ВООЗ, 1 дитина із 160 має будь-який із розладів аутистичного спектру. Американська асоціація Autism Speaks відзначає 1 випадок аутизму на 88 дітей. Загалом у світі таких осіб нараховується 2 мільйони 400 тисяч. Розлади аутичного спектру розвиваються з раннього дитинства і врешті-решт викликають проблеми функціонування в суспільстві – в родині, в школі, на роботі. У більшості випадків ці стани проявляються у перші 5 років життя. На сьогоднішній день причина виникнення аутизму, на жаль, не відома. Існує багато факторів, які підвищують вірогідність появи у дитини аутизму, в тому числі генетичні фактори та вплив навколишнього середовища. Аутизм зустрічається у всіх расових та етнічних групах, частіше виявляється у хлопчиків, ніж у дівчаток. Діагностувати аутизм складно, адже немає жодного медичного тесту, як скажімо аналізу крові, щоб виявити розлад. Лікар спостерігає за поведінкою та розвитком дитини, щоб поставити діагноз. Іноді розлад виявляється у віці 18 місяців чи раніше, проте набагато частіше такий діагноз виставляється набагато пізніше, таким чином діти отримують необхідну їм допомогу теж набагато пізніше. Всі діти з аутизмом дуже різні, одні з них мають труднощі в навчанні, інші – нормальний і навіть високий рівень інтелекту, вони швидко вчаться, проте у них виникають труднощі із застосуванням своїх знань у повсякденному житті. Діти проявляють здібності, іноді просто геніальні – до малювання, музики, конструювання, математики, це так звані «острівці знання» – області, в яких здібності людини з аутизмом досягають нормального або навіть геніального рівня. Дитячий аутизм в Україні розцінюється як інвалідність і до таких дітей ставляться як до інвалідів. Це величезна помилка, адже в нашій державі відсутні спеціалізовані навчальні заклади, які володіють методиками навчання дітей із аутизмом, що дають вагомий результат – адаптацію дитини до нормального життя. Важливу роль відіграє психологічна підтримка сімей, в яких є діти з аутизмом, адже окрім проблем пов’язаних з доглядом за такою дитиною вони ще й переживають психологічні проблеми внаслідок частої відсутності емоційної прив’язаності такої дитини до своїх близьких. Тому консультації для матерів, батьків, братів та сестер дітей з аутизмом є не менш важливим, ніж лікування самої дитини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Івано-Франківськ #аутизм
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...