17:41, 16 квітня 2019 р.
Надійне джерело
На вулицях Івано-Франківська міняли цигарки на цукерки (фото)
В обмін на цигарки вони пропонували містянам цукерки, а також розповідали чому варто позбутися шкідливої звички.
Цифри вражають. Щороку 100 тисяч українців помирають від проблем, спричинених курінням, а це більше ніж від СНІДу, ДТП і нещасних випадків разом узятих. На сьогодні в Україні 9 млн. курців і ми займаємо друге місце у Європі за смертністю від «цигарки».
Учасники студентського профкому вже не вперше проводять акції, щоби попередити тютюнопаління, і, як зазначає шестикурсниця Діана Мартинюк, щоразу є чимало зацікавлених.
Спілкування з перехожими завжди непередбачуване, а реакції – різні, кажуть студенти. Дехто розлучається з цигаркою легко, іншим це дається доволі складно. Також студенти роздавали людям інформаційні листівки, в яких йшлося про різні шкідливі наслідки куріння.
«Наприклад, вчені стверджують, що курець в середньому втрачає 14 років свого життя», - розповідає студент п’ятого курсу медичного факультету Володимир Кузь.
Також хлопець пригадує, як під час вивчення судинної хірургії їх вчили, що одна сигарета звужує судини до 12 годин. І що при хворобах серцево-судинної системи це може бути дуже критично. Також цигарки мають негативний вплив на розвиток як проблем із серцем, так і з травною системою.
«Понад 80% людей, які страждають хронічним захворюванням шлунку і дванадцятипалої кишки є курцями», - стверджує майбутній медик.
Володимир рекомендує всім молодим колегам позбутися цієї звички і не шкодити власному здоров'ю та здоров’ю свого оточення.
Учасники акції запевняють: якщо їхня ініціатива змусила хоча б одну людину відмовитись від куріння, або принаймні задуматись над цим, то це вже є позитивним результатом.
Підтримує студентів у цих справах завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології, професор Микола Островський.
«Деякі вчені говорять, що абстинентний синдром при нікотиновій залежності є важчий, ніж при залежності від марихуани», - говорить Микола Островський. – І всі наші пацієнти не тільки готові припинити курити, коли мають клінічні прояви, але й готові вести розмови з молодими людьми, щоби попередити їх про ті страшні наслідки, з якими їм довелося зіткнутися».
Професор Островський має особливо невтішну інформацію для дівчат та жінок, які полюбляють цигарки.
«Вартує замислитися над ймовірними наслідками куріння, - каже професор. – На кожну з яйцеклітин, які можуть бути запліднені, — впливають шкідливі речовини. Всі вони отримують дозу нікотину... Не хотілось би лякати, проте хочеться сказати дівчатам, що вони — наша надія».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
10:50, 12 грудня
18
13:27, 1 грудня
18:48, 7 грудня
live comments feed...