• Головна
  • Калуський єврейський цвинтар XVII століття стане об'єктом досліджень ізраїльських науковців
19:51, 16 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Калуський єврейський цвинтар XVII століття стане об'єктом досліджень ізраїльських науковців

Калуський єврейський цвинтар XVII століття стане об'єктом досліджень ізраїльських науковців

До Калуша завітала Асоціація єврейських організацій та общин (Ваад) України разом із Українською асоціацією юдаїки і магістерською програмою з юдаїки в Києво-Могилянській академії.

Члени організації зустрілися із міським головою Ігорем Матвійчуком, представниками місцевої влади, єврейської громади та мешканцями міста. Мета їхнього візиту — організація епіграфічної експедиції на єврейському цвинтарі Калуша.

За словами президента Української асоціації юдаїків Віталія Черноіваненко, українська асоціація з юдаїків – неприбуткова академічна і професійна організація, яка об’єднує українських науковців та студентів, які працюють в галузі єврейських студій. Однією з її програм на здобуття академічного ступеня є магістерська програма з юдаїки в Києво-Могилянській академії. У ній окрім архівної, бібліотечної, музейної складових є так звана епіграфічна експедиція, в якій єврейські цвинтарі є частиною матеріальної спадщини. У Калуші Віталій Черноіваненко зазначив:

"В Україні є понад 2000 кладовищ, які є унікальними, але малодослідженими. Фахівці з юдаїки повинні досліджувати такі моменти, адже вони знають мови, знають контекти. Поки що ми не дуже швидко рухаємося, проте маємо на меті відкрити певні моменти історії і зберегти матеріальну спадщину".

Президент Української асоціації юдаїків позитивно оцінив стан єврейського цвинтаря в Калуші, а також відзначив сприятливі умови для дослідження:

"Звичайно, більшість єврейських цвинтарів зруйновано. Наше завдання − дослідити ту частину, яка збережена. У Калуші досить порівняно непогано збережена єврейська спадщина. На щастя, місто має нерівнинний ланшафт і це нам полегшить дослідження, бо в інших містах ми працювали на схилах, тож, інколи виникали евні труднощі. Загалом у нас позитивні очікування від цієї роботи і великі надії, що в Калуші ми зробимо цікаві відкриття".

Віталій Черноіваненко припустив, що вивчення єврейського цвинтаря в Калуші може завершитися впродовж літа:

"Плідно працювати розпочнемо вже в липні. Спочатку до роботи залучимо викладачів та студентів Києво-Могилянської академії, а вже в серпні на два тижні приїдуть наші колеги із Ізраїлю, які продовжать нашу роботу. Тому є надія, що ми справимося з дослідженнями за один сезон".

Основним завданням експедиції буде документування написів, викарбуваних на мацевах – надгробних плитах.

Достеменно відомо, що тут спочивають рабі Іцхак Лайфер, батько засновника хасидської династії у Надвірнянському районі, рабі Іцхак з Каліша (брат рабі Меїраз Перемишлян) та рабі Йосеф, батько якого — рабин Ар’є Лейбга Коен Геллер, автор багатьох праць, теж калушанин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #події #дослідження
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...