“Юний блогер” і “Територія затишку”: у Калуші реалізують 10 проектів громадських організацій

Під час другого етапу конкурсу проектів інститутів громадянського суспільства міста відбувся публічний захист проектів, які були подані на цьогорічний конкурс громадськими організаціями та допущені до фінального етапу. Згодом конкурсна комісія визначила переможців – проекти, які профінансують з міського бюджету у поточному році.

Конкурс проектів проходив у трьох номінаціях: «Кращий проект співпраці з громадськими об’єднаннями ветеранів (учасники бойових дій на Сході України, воїни-афганці, ветерани Другої світової війни та ін.) та їх сім’ями», «Кращий молодіжний проект» і «Кращий культурно-просвітницький проект». Проте, оскільки наперед не  було визначено обсягу фінансування на кожну з номінацій, то і конкуренції між проектами в окремих номінаціях не було.

На відміну від попередніх  років, цього року загальна вартість проектів перевищувала суму коштів, які передбачені в міському бюджеті — 240 тис. гривень. Нагадаємо, у 2017 році було реалізовано 12 проектів на 200 тис. гривень, торік — сім громадських організацій подали вісім проектів. І оскільки на реалізацію проектів громадських організацій за програмою розвитку місцевого самоврядування було передбачено 240 тис. гривень, а сумарна вартість усіх поданих на конкурс проектів становила всього 158 тис. гривень, конкурсу як такого фактично не було. Фінансування тоді отримали всі проекти. У підсумку виявилося, що один з проектів не був реалізований, тож, результат попереднього року: сім реалізованих проектів на 130 тис. гривень. Бюджет заощадив понад 100 тис. гривень.

На цьогорічний конкурс, як повідомив на засіданні конкурсної комісії начальник відділу внутрішньої політики міської ради Тарас Нижник, громадські організації подали 13 проектів. Три з них комісія не допустила до конкурсу з різних причин. Проект ГО «Спілка української молоді» — через те, що він, на думку членів комісії, не мав загальноміського спрямування, проект Калуського територіального об’єднання ветеранів Афганістану — оскільки розрахований на 2020 рік, та проект ГО «Гарт» — через те, що громадська організація зареєстрована в лютому і її діяльність у Калуші поки що не помітили.

До публічного захисту допустили десять проектів, причому їхня сумарна вартість перевищила бюджет конкурсу і склала 243 тис. гривень. Проте в підсумку всі проекти були підтримані комісією, а для того, щоб вкластися в 240 тис. гривень, комісія просто “урізала” фінансування кількох із них. А на деякі, навпаки, — додали коштів. Сумарний бюджет усіх проектів-переможців — трохи більше 236,6 тис. гривень. Максимальна вартість одного проекту — 35 тис. гривень.

Які проекти будуть реалізовані цього року?

1. Громадська спілка «Громадське об’єднання Калущини учасників бойових дій (АТО) на Сході України імені Романа Шухевича», проект «Громадський музей Революції Гідності та АТО/ООС». Бюджет проекту становить 30 тис. гривень. початкова сума становила 23 999 гривень, тож, цьому проекту комісія додала 6 тис. гривень. Проектом передбачено облаштувати музей Революції гідності і АТО з метою патріотичного виховання молоді, зокрема, закупити апаратуру для перегляду відеофільмів. Торік ця громадська організація своїх проектів на конкурс не подавала.

2. Калуська філія «Союзу українок», проект: «Діалог поколінь» з бюджетом 35 тис. гривень. За цим проектом передбачено видання календаря із зображенням жінок різних поколінь, а також просвітницька робота, для якої в рамках проекту облаштують кімнату. У минулі роки Союз українок теж брав участь у конкурсі проектів громадських організації, видавши збірник матеріалів архіву жіночого руху в Калуші.

3. Громадська організація «Спілка Католицької Молоді», проект «Територія затишку» з бюджетом 24 550 гривень. Проект передбачає у фойє сьомої школи облаштувати простір, у якому діти себе почуватимуть «по-домашньому» затишно: поставити модульні меблі, пуфи, дивани та окрім відпочинку на перервах організовувати тут майстер-класи, арт-студію тощо. Цей проект є дуже схожим до минулорічного проекту цієї громадської організації: торік у вестибюлі на третьому поверсі цієї ж школи створили спортивний та інтелектуальний простір, а саме: розмалювали різні ігрові композиції, купили мультимедійний проектор тощо.

4. Калуське міськрайонне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, проект із друку книги «Світ за моїм вікном. Пам’яті Михайла Коломийця» з бюджетом 15 тис. гривень. У книзі, яка вже укладена й підготовлена до друку, вміщені новели, оповідання Михайла Коломийця та спогади про нього. Наклад видання — 100 примірників.  Минулого року Калуська «Просвіта» теж втілювала проект, пов’язаний з увіковіченням пам’яті про відомих калушан, зокрема, було профінансоване виготовлення і встановлення барельєфу Івану Павлісі на будівлі ВПУ-7.

5. Громадська організація «Спілка Української Молоді в Україні» імені Степана Бандери, проект «Зміна молода». Попередньо громадська організація просила на свій проект 32 тис. гривень, однак у підсумку його бюджет склав  30 тис. гривень. Проект передбачає семінари і тренінги для молоді.

6. Громадська організацій «Сім’я захисника», проект «Екскурсія вихідного дня «Пізнай свій край, себе, свій рід» з бюджетом 35 тис. гривень. Проект передбачає проведення одноденної екскурсії у червні в Карпати – на свято “Полонинське літо”. До заходу планують залучити 110 осіб — ветеранів та членів їхніх сімей.

7. Громадська організація «Громадський рух «Мій двір» спільно з міським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», проект «Чисте довкілля — здорове життя» з бюджетом 18 тис. гривень. Проект передбачає проведення в Калуші екологічних п’ятихвилинок, до прибирання міста планують залучити до 500 дітей. А для 30-ти найбільш активних організувати чотириденне таборування біля Ворохти або поблизу Осмолоди. Торік ця громадська організація втілювала практично ідентичний проект, щоправда, він був трохи дешевшим – близько 15 тис. гривень.

8. Калуський міський осередок суспільно-культурного товариства «Надсяння», проект: «Духовне збагачення громади Калуша, шляхом відродження, збереження та розвитку культурних надбань українців Надсяння, їх популяризація, в контексті багатогранних етнічних особливостей України» з бюджетом 17,8 тис. гривень. Цим проектом зокрема передбачено виготовлення вишитих сорочок для жіночої частини хору «Доленька» (для чоловічої частини сорочки пошили власним коштом).

9. Калуське територіальне об’єднання ветеранів Афганістану, проект «Формування національного світогляду, військово-патріотичне виховання, ведення здорового способу життя житлового масиву Хотінь». На цей проект виділили 14 714 гривень. Він є традиційний і пов’язаний з організацією та проведенням турніру з шахів у житловому масиві Хотінь. Турнір, присвячений загиблим в Афганістані Ігорю Семанишину та учаснику АТО Павлу Ліщинському, проходить у вересні в рамках Хотінських фестин.

10. Калуська міська громадська молодіжна організація «Молодий Рух», проект «Юний блогер». Цей проект найбільше “урізали” у фінансуванні. Громадська організація оцінила його у суму понад 27 тис. гривень, проте, в підсумку, за рішенням конкурсної комісії фінансування становитиме 16 550 гривень. Цей проект є одним з найбільш оригінальних. Передбачені заняття для дітей, тренінги та поїздка в Львів в ІТ-компанію на екскурсійний треніг. У рамках проекту дітей навчатимуть, як створити і вести свій блог. Витрати проекту – оренда обладнання та оплата послуг запрошених тренерів. Економія коштів за проектом якраз і відбулася за рахунок зменшення видатків на оренду, оскільки екран, проектор тощо є в розпорядженні міських закладів і можна буде скористатися ними.

новини прикарпаття конкурс проекти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
2 перегляди у травні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
За давніми повір’ями світ розділений на три сфери. У культурі мешканців українських Карпат найнижча, потойбічна, завжди була населена духами, добрими і злими істотами, описана по-особливому яскраво. Та загалом культура Гуцульщини дуже багата. і чи не найцікавішим її шаром є міфологія. Гуцули вірять, що їхні краї повсюдно населяють найрізноманітніші демонологічні істоти. Упирі, полудениці, лобасти, джуму, бісиці, рахмани, пропасниці, уроки, чорти… Вони хова...
Суспільство
Село Старуня Богородчанського району Івано-Франківської області дивує своїми природними несподіванками. Воно займає почесне місце за найбільш сейсмоактивної місцевості.  Поблизу цього села на місці старого озокеритового промислу є невелика ділянка площею близько 1,5 квадратних км, назва якої - Чудо-Старуня - нагадує дивовижне поєднання різних стратиграфічних, мінерально-петрографічних, гідрологічних та неотектонічних особливостей. В с. Старуня є грязьовий...
Суспільство
Дуже схоже на те, що починаючи з 20 травня, всі ми в нашій країні повернулися до епохи розвинутої сміхової культури, дещо призабутої протягом останніх років, а точніше, з моменту втечі за східний кордон її, сміхової культури, тодішнього найголовнішого об’єкта Віктора Януковича. Сьогодні просто на наших очах народжується її новий найголовніший об’єкт, про що нижче. Втім і повернення згаданого попередника ми не те що не можемо виключати – радше навпаки, авто...
Суспільство
Власники закривають через збитковість єдиний в Івано-Франківську ресторан єврейської кухні лоббі бар "Цимес" в готелі "Під Темплем". Але обіцяють, що страви єврейської кухні можна буде спробувати в іншому закладі. Про це в ефірі програми #ЙОd розповів нотаріус Ігор Фріс, родина якого володіє готельним та ресторанним бізнесом в Івано-Франківську і курортній Поляниці, пише Sotka.  Ресторан кошерної кухні у 2010 "ставила" мати Ігоря Фріса. У ньому працював фа...
Суспільство
Сьогодні, 25 травня, житель Калуша Анатолій Гетьманчук опублікував у мережі унікальну світлину. На фото видно, як хлопці купаються у воді, на місцевому затопленому стадіоні “Рух”: Майже сенсація: футбольне поле стадіону “Хімік” стало плавальним
Суспільство
Кошовий: Ми не збираємося за круглим столом і не довбаємо люльку миру. Однак Комік Євген Кошовий не зміг відповісти на запитання, чи курив хтось із колективу "Кварталу 95" марихуану в інтерв'ю інформагентству "Новини України", опублікованому 21 травня в YouTube."Це особиста справа кожного... Це особисте життя кожного. Скажімо так, ми не збираємося за круглим столом і не довбаємо люльку миру. У кожного є свої інтереси, хто хоче, хто не хоче", – пояснив Кошо...
Суспільство
Про це Вакарчук заявив у коментарі журналістам, пише "Інтерфакс-Україна".  "Ми зробимо все, щоб якомога швидше і політв'язні, і військовополонені повернулися додому. Я бачу в цьому своє персональне завдання", – заявив музикант. Він розповів, що кілька тижнів тому на концерті в Одесі батько українського військовополоненого моряка Віктор Сорока одягнув йому на руку браслет, який би не давав забути, що в ув'язненні в РФ перебувають українські громадяни. "Я не...
Суспільство
Не за чутками чи телевізійним новинами знає про лихо від великої води мешканка села Воронів Городенківського району Надія Ціжик. Не за чутками чи телевізійним новинами знає про лихо від великої води мешканка села Воронів Городенківського району Надія Ціжик. Цього тижня її присадиба перетворилася на місиво із намулу. Брудними потоками змило городину. А завдав шкоди невеликий потічок. Замулений город Надії Ціжик. Село розташоване в Дністровському каньйоні. П...
Суспільство
Сьогодні, 25 травня, на Театральній площі у Чернівцях відбувся перший Буковинський фестиваль ретро-автомобілів «Bukovina Old Car 2019». Участь у фестивалі взяли 40 учасників, дев’ять з них – з інших міст України. Івано-Франківськ представляв "Станіславський ретро авто клуб" на чолі з президентом клубу Генадієм Козаренко. Два екіпажі ретро автомобілів з Івано-Франківська вирушили в Чернівці - Opel Capitan 1936 року випуску, водій Микикицей Володимир та ЗАЗ...
Новини по темі
На Прикарпатті є єдиний в Україні діючий вулкан
Юрій Андрухович. Про "поганяла" часів ПроФФесора і трохи про майбутнє
У Франківську через збитковість закривається єдиний у місті єврейський ресторан
Два в одному. Стадіон-басейн. Як на Прикарпатті люди купаються на затопленому стадіоні. ФОТО
"Наркотики це особлива справа кожного". Кошовий про наркотики у "Кварталі 95" (відео)
Вакарчук про свій похід в політику та завдання партії (фото, відео)
Івано-Франківщина: Філія «Перспектив» допомогла постраждалим від стихії
Станіславські ретро автомібілі прийнялих учась у фестивалі в Чернівцях
Філарет прийшов до Епіфанія на спільну молитву (фото)
25-річчя з дня заснування Івано-Франківської організації воїнів-афганців