• Головна
  • Медреформа: Чому у Коломиї обирають лікарок-ФОП
19:13, 19 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Медреформа: Чому у Коломиї обирають лікарок-ФОП

Медреформа: Чому у Коломиї обирають лікарок-ФОП
У лікарів первинки з’явилася можливість відкрити ФОП, підписати договір з НСЗУ, відкрити власний приватний кабінет та отримувати гроші за кожного пацієнта, з яким укладено декларацію.

Вже 107 ФОПів, у яких працюють 162 лікарі — педіатри, терапевти та сімейні, уклали договори з НСЗУ. Як працюють ці першопрохідці? Про досвід керівниці медичного центру «Здорова сім’я» в Коломиї Оксани Токарчук розповіли на сторінці міністерки охорони здоров'я Уляни Супрун.

До 2014 року Оксана працювала дільничним терапевтом, потім терапевтом-консультантом на вторинній ланці та лікарем-ревматологом. Тому практично всі особливості цієї роботи знала дуже добре. Після старту трансформації системи охорони здоров’я на первинній ланці вирішила ризикнути й відкрити приватну практику.

13 жовтня 2018 року Медичний центр «Здорова сім’я» відкрив свої двері та підписав першу декларацію.

Перші кілька сотень пацієнтів були люди, які давно чекали на відкриття медцентру —
родина, друзі, знайомі, пацієнти. Щоб набрати більше, команда розповідала про себе всюди: у новинах на місцевому каналі, брали участь у різних телевізійних медичних програмах, створили рекламний інформаційний буклет. За кілька тижнів до відкриття кабінету відкрили сторінку у Facebook, де активно інформували про корисні поради щодо здоров’я — Медичний центр "Здорова Сім'я"

Зараз у центрі працюють два лікарі-терапевти, лікар-педіатр, дві медичних сестри та дитячий ортопед-травматолог. Мають все необхідне обладнання за табелем оснащення: для антропометрії, комп’ютери, хороший ЕКГ-апарат, пікфлоуметр, глюкометр, холодильник, бактерицидні лампи та інше. Мріють про розширення нашого арсеналу обладнання в сторону УЗД, спірографу.

Вся команда лікарів центру — це активні вакцинатори! Перше, що зробили, коли відкрилися — закупили вакцину від грипу. Зараз, провівши ефективну комунікацію з департаментом охорони здоров'я, мають майже всі вакцини для дітей та дорослих. І вже шукають можливість придбати позакалендарні вакцини, бо є попит і на це.

Обсяг оплати — це договірний процес між працівником і роботодавцем. Конкурувати в місті новому центру допомагає зручне положення в спальному районі, гарне оснащення та професійність лікарів. Практика комбінована – разом працюють терапевти й педіатр.

А ще медичний центр продуктивно співпрацює з центрами первинної медико-санітарної допомоги, і отримати лікарняні листки для пацієнтів — не проблема.

Система охорони здоров’я трансформується. 27,3 мільйонів пацієнтів вже обрали свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. 70% задоволені лікарем, якого обрали, свідчать дані соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного наприкінці березня цього року. Це важливо, адже саме на рівні співпраці пацієнта з лікарем первинної ланки у світі вирішують близько 70% усіх проблем зі здоров’ям, у тому числі - питання підвищеної температури, недопущення станів загострення хронічних хвороб чи профілактики захворювань.

Історій успіху лікарів стає все більше. В маленьких містах і селах з’являється доступ до якісних послуг, медикаментів і сучасного обладнання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #медреформа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...