• Головна
  • Муніципальна няня та виплати багатодітним сім’ям: прикарпатцям пояснили, як це працює
17:10, 25 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Муніципальна няня та виплати багатодітним сім’ям: прикарпатцям пояснили, як це працює

Муніципальна няня та виплати багатодітним сім’ям: прикарпатцям пояснили, як це працює

Про деталі кожного з них “Дзеркалу медіа” розповіла начальниця відділу прийому громадян управління праці та соціального захисту населення Коломийської РДА Ірина Камінська.

Допомога на дітей з багатодітних сімей

З 1 квітня ця допомога призначається на третю та кожну наступну дитину з місяця звернення та виплачується до досягнення шестирічного віку. Її розмір становить 1700 гривень на місяць.

Щоб оформити допомогу мамі чи татові, слід звернутися до управління та написати заяву. При собі потрібно мати оригінали та копії посвідчення багатодітної сім’ї батьків і дітей, паспорт і код заявника та рахунок, на який будуть зараховуватися кошти. Прийом документів триває зараз, але програмне забезпечення ще доопрацьовують.

Багато хто не має посвідчень багатодітної сім’ї. Щоб їх оформити на кожну дитину, потрібно також звернутися до управління. Тоді сім’я отримує право звертатися за допомогою.

Згідно з постановою, допомога надається одному з батьків, який постійно проживає з дитиною.

За рішенням уряду, для осіб, які звернуться протягом квітня-червня 2019 року, збережено право на отримання допомоги з 1 квітня 2019 року. Головне – не панікувати.

У районі станом на минулий тиждень вже є 42 звернення. Із них – дві сім’ї, де допомога буде призначена на двох дітей-двійнят, адже якщо народжується двійня чи трійня, допомогу призначають на кожного з них.

Муніципальна няня

Це додаткова грошова допомога. Окрім щомісячних 860 гривень виплати на дитину, сім’я зможе отримувати ще 1626 гривень на відшкодування послуги няні.

Незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається в декретній відпустці, можна укласти договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років та отримати додаткову допомогу на дитину. Укласти договір з муніципальною нянею може один з батьків чи опікунів дитини до трьох років.

Багато хто оформлює муніципальною нянею рідних – дідуся чи бабусю непенсійного віку. Жодних обмежень немає. Няні потрібно лише зареєструватись фізичною особою-підприємцем, яка надає послугу по догляду за дітьми до трьох років. Це особливо вигідно тим, кому не вистачає страхового стажу до пенсії.

Оформлена як ФОП бабуся повинна сплачувати податок. Сума податку нам невідома. До нас багато батьків звертаються, потім ідуть з’ясовувати деталі в податкову. Більшість не повертаються. Отже, мабуть, якщо щось і залишається, то це – несуттєва сума, – зазначає Ірина Камінська.

Щодо документів, батькам потрібно укласти з нянею договір довільного зразка, що не реєструється нотаріально. Типовий договір є в інтернеті, кожен просто собі підбирає за обов’язками муніципальної няні та робочим графіком. Він може бути підписаний нянею та батьками дитини.

Окрім того, потрібна копія договору, паспорту й ідентифікаційного коду заявника (одного з батьків), копія свідоцтва про народження дитини, розрахунковий рахунок, на який перераховуватимуть кошти, й обов’язково підтверджуючі документи про оплату послуги няні: виписки банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо за поточний місяць.

Один з батьків, яким надана послуга, повинен щомісячно подавати копію квитанції про оплату послуги до 5 числа. Тоді продовжуватиметься оплата на наступний місяць. Якщо копію не пред’явлено, поточного місяця держава не компенсовуватиме послуги няні.

Якщо в сім’ї двоє та більше дітей до трьох років, компенсація здійснюється щодо кожної дитини окремо. Оформляти можна одну людину на всіх дітей чи підібрати кожній дитині свою няню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Івано-Франківськ #події #муніципальна няня #виплати #багатодітні сім'ї
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...