• Головна
  • TED Backstage. Команда розповіла про «Іншу сторону» організації TEDxIvanoFrankivsk
15:29, 30 травня 2019 р.
Надійне джерело

TED Backstage. Команда розповіла про «Іншу сторону» організації TEDxIvanoFrankivsk

TED Backstage. Команда розповіла про «Іншу сторону» організації TEDxIvanoFrankivsk

29 травня, в Івано-Франківську організатори конференції TEDxIvanoFrankivsk привідкрили закулісся організації події, влаштувавши зустріч TED Backstage.

TEDx - відома в цілому світі щорічна конференція, присвячена «ідеям вартим поширення». Проводиться для того, щоб люди ділилися та надихали ідеями інших. В Івано-Франківську вона відбудеться, 15 червня.

"Всі, хто зібралися тут - це невелика частинка тієї команди, яка намагається змінити щось на краще у нашому місті. В організації конференції важливо продумувати деталі. Найперший факап був на першій нашій конференції у Франківську. Ведучим заходу був відомий у місті викладач. Подія відбувалася у філармонії, і за сценою за кулісами було дуже багато всього. Наш ведучий виходив зі сцени, перечіпався і невиключений мікрофон «передавав» усе, що він говорив. Нам було дуже соромно, бо він матюкався і це чули всі. Також на коридорі він давав інтерв‘ю і це також чули всі. Допоки один з його друзів просто нагло підійшов і забрав мікрофон з піджака. Перший урок - все, що відбувається за сценою має бути дуже тихо і його ніхто не має бачити. Відтоді у нас є волонтер, завдання якого включати і по завершенні виспуту, виключати мікрофон», - розповідає проектний менеджер та координатор команди Михайло Джогола.

Також організатори розповіли про ряд правил, рекомендацій, які вони винесли з ситуацій, що складалися під час організації та проведення попередніх конференцій.

Нагадаємо, цьогоріч в місті конференція TEDxIvanoFrankivsk пройде вп'яте. Серед рекомедацій тим, хто коли-небудь проводитиме події, сформували наступні правила: "варто мати людину, яка відповідатиме за мікрофон", "зустрічати спікерів з потяга", "бути дуже уважними до спікерів і читайте їхні вимоги" та інші.

«Ми запрошували на TEDxWomen Джамалу. Її менеджер нам повідомив, що Джамала не виступатиме, оскільки вона не є спікером та позиціонує себе як співачка. Проте також менеджер зазначив, що він сам міг би багато розповісти. Але оскільки це була конференція, у якій брали участь виключно жінки, ми зазначили, що можемо запросити його наступного року», - каже ліцензіатка TEDxIvanoFrankivsk Христина Вінтонів.

Наступний урок - "будьте готові до відмов та імпровізації".

"Проте, якщо хтось нам відмовляє чи каже, що не приїде в останній момент - це великий удар. Це вчить наступного правила - ніколи не здаватись, йти до своєї аудиторії, люди до вас налаштовані дружньо", - додає Михайло Джогола.

Як зазначають організатори, багато дрібних ситуацій вчать готовності до непередбачуваних ситуацій, навчають підстраховувати і перевіряти одне одного, спрацьовувати дуже оперативно. 

«Все треба планувати наперед. З волонтерами ми зустрічаємося, збираємося за місяць до того. На одній з конференцій ми забули приготувати наш банер, який має бути на сцені. На щастя, нас виручила Любця Чернікова, в якої була потрібна праска і вона нас пустила до себе. Якогось разу ми виявили, що олівці, які ми мали роздавати разом з усім іншим, були не підточені. Ми отримали декілька негативних відгуків, є речі з якими вже нічого не зробиш. Тому висновок: відразу потрібно продумувати і відточувати деталі, домовлятись і доручати завдання», - зазначає координаторка волонтерів Анастасія Гурмак.

Щодо відбору спікерів то їх обирає ціла команда. 

"Ми поширюємо онлайн-анкету і людина може заповнити її. Ми обираємо людей, зустрічаємося і обговорюємо тему. Те, що людина не виступала раніше та не була спікером - не є обмеженням. Якщо у вас є потужна ідея - ви можете бути спікером конференції. Ми стараємося моніторити свою аудиторію і розуміти, що вони хочуть чути», - повідомляє Михайло Джогола.

«Велика частина аудиторії йде на відомих спікерів - це чесна відповідь чому люди приходять. Але я б хотіла донести ідею, що не обов‘язково людина має бути відома, щоб донести якусь класну ідею, яка вас надихатиме. Коли йдете на конференцію - звертайте увагу не на спікера, а на те, про що він говоритиме. Людина може здивувати своює розповіддю та харизмою. Спікери надихають людей у залі, а люди надихають мене» - додає Анастасія Гурмак.

Відповідно до ліцензії всі відео з конференції заливаються на платформу TEDx і звідти можуть поширюватися.

Як зазначив технічний координатор Олег Регуш, організація конференції - це виклик для самого себе. "Щось організовувати - це завжди набувати нові навички та ставати сильнішим".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #TEDxIvanoFrankivsk #TED Backstage
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...