• Головна
  • Німеччина спрощує процедуру працевлаштування для іноземців: детально про зміни
08:07, 18 червня 2019 р.
Надійне джерело

Німеччина спрощує процедуру працевлаштування для іноземців: детально про зміни

Німеччина спрощує процедуру працевлаштування для іноземців: детально про зміни

Тут потрібні не лише лікарі, інженери, фахівці у сфері IТ-технологій та інші висококваліфіковані працівники, але й водії вантажних автомобілів, теслярі, слюсарі, доглядальниці, медсестри тощо.

За даними Федерального відомства у справах іноземців, торік німецькі “блакитні карти” отримали понад 27 тисяч 200 осіб. А це на 25,4% більше порівняно з 2017 роком. Українці опинилися на дев’ятому місці за кількістю отриманих німецьких “блакитних карт”. Кому ж ФРН їх видає?

“Блакитна карта” — це програма ЄС з працевлаштування кваліфікованих кадрів з-за кордону. У Німеччині їх cтали видавати після 1 серпня 2012 року, коли набув чинності закон, що спростив умови працевлаштування у ФРН спеціалістів із країн, що не входять до ЄС.

Представники яких професій можуть претендувати на “блакитну карту” у ФРН?

Німеччині потрібні не лише лікарі, інженери, фахівці у сфері IТ-технологій та інші висококваліфіковані працівники, але й водії вантажних автомобілів, теслярі, слюсарі, доглядальниці, медсестри тощо. Тому нещодавно Бундестаг прийняв цілий пакет міграційних законів, котрі спрощують працевлаштування у країні.

Що саме вдалося спростити при працевлаштуванні іноземця у ФРН?

Одне з нововведень — скасовано перелік професій для іноземців. Іноземець не з країни ЄС зможе приїхати в Німеччину терміном до пів року й там самостійно шукати собі роботу власним коштом. Крім того, таким особам не обов’язково перед в’їздом у країну отримувати трудовий контракт від роботодавця. Також законом прописано пом’якшення умов для депортації осіб, котрі не знайдуть у Німеччині собі роботи та не зможуть адаптуватися у країні.

Що потрібно для того, аби отримати “блакитну карту”?

Щоб її отримати, претендент має знайти працедавця самостійно. “Блакитні карти” видають відомства у справах іноземців за місцем проживання у Німеччині. Той, хто живе за межами ФРН, має подати заяву на отримання національної візи до німецького консульства.

У пакеті документів мають бути трудовий договір з роботодавцем, який працевлаштовує людину за фахом, вказаним у дипломі (а роботодавець зобов’язується сплачувати зарплату як мінімум у півтора рази вищу, ніж мінімальна у ФРН), резюме німецькою мовою та перекладений німецькою диплом.

До речі, за умови збереження трудових відносин, уже після 33 місяців фахівець може отримати безстрокову посвідку на проживання. Якщо ж власник карти володіє німецькою мовою на рівні B1, посвідку можна оформити після 21 місяця перебування в Німеччині.

 Коли ці зміни набудуть чинності?

З 1 січня 2020 року. До того часу потрібно розробити механізм, котрий би дозволив прийняти охочих працювати в Німеччині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #працевлаштування за кордоном #німеччина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...