• Головна
  • В Івано-Франківську вулиці проектують так, щоб на них неможливо було розігнатися (відео)
17:20, 2 липня 2019 р.

В Івано-Франківську вулиці проектують так, щоб на них неможливо було розігнатися (відео)

В Івано-Франківську вулиці проектують так, щоб на них неможливо було розігнатися (відео)

Щоб знизити швидкість, уживають ряд інженерних заходів. Це можуть бути як окремі зміни в інфраструктурі (острівці безпеки, підняті пішохідні переходи, кільцеві перехрестя, шикани, звуження смуг), так і повне перепланування вулиць, так звана дорожня дієта.

Такі заходи особливо важливі в місцях, де багато пішоходів. Це райони житлової забудови, центральні вулиці міст, вулиці біля шкіл, парків, рекреаційних зон, пише Тexty.org.

Українські міста поступово переймають європейський досвід у проектуванні вулиць. Одним із лідерів у впровадженні таких змін є Івано-Франківськ, де вже кілька років реалізують проекти, які покращують безпеку руху. Далі детальніше про них.

Острівці безпеки

Острівці безпеки — це підняті ділянки посередині дороги, що створюють фізичний захист для пішоходів та знижують швидкість водіїв. Острівці встановлюють у місцях, де пішоходам потрібно переходити дорогу, але їх не так багато, щоб організовувати регульований перехід.

Кругові перехрестя

Перехрестя з круговим рухом безпечніші, ніж традиційні перехрестя. Це пояснюється тим, що водії мусять сповільнитися перед в'їздом на кільце. Швидкість руху при цьому становить 25—30 км/год. Зниження швидкості веде до пом’якшення наслідків у ДТП.

Підняті пішохідні переходи

thumbnail.php?file_guid=90725&size=large

thumbnail.php?file_guid=90725&size=large

Одним із рішень, що підвищує безпеку та комфорт пішоходів, є запровадження піднятих пішохідних переходів. Вони спонукають водіїв сповільнюватись до швидкості, що не призведе до летальних наслідків для пішоходів. Також вони набагато зручніші, оскільки дають можливість пішоходам перейти дорогу на одному рівні з тротуаром.

Дорожня дієта

Першим прикладом «дорожньої дієти» в Україні стала вулиця вул. Івана Павла ІІ в Івано-Франківську, де перетворили чотири смуги на дві. Такий перерозподіл дозволив створити острівці безпеки для захисту пішоходів, велосмуги для велосипедистів та окрему кишеню для поворотів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Прикарпаття #дорога #безпека #рух
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...