• Головна
  • Перегони Gorgany Race на Прикарпатті відбулися у новій локації (фото)
09:06, 4 липня 2019 р.
Надійне джерело

Перегони Gorgany Race на Прикарпатті відбулися у новій локації (фото)

Перегони Gorgany Race на Прикарпатті відбулися у новій локації (фото)

Наприкінці червня у Карпатах проводять гірські пригодницькі перегони Gorgany Race. Цього року вони стартували на новій локації в урочищі Шандра села Мислівка Долинського району. 

Gorgany Race у Мислівці зібрали відчайдухів з України та з-за закордону – Білорусі та Польщі, пише 0342.ua з посиланням на Репортер. 

Gorgany Race є чи не найстарішими гірськими перегонами в Україні. Основне завдання учасників – за відведений час здолати дистанцію і взяти якомога більше контрольних пунктів (КП). Наприклад, ті, що змагались у категорії «спринт», за добу мали пройти понад 70 км. «Трек» – близько 100 км за 30 годин, велосипедисти за 30 годин мали здолати близько 130 км ровером і 30 км пішки, а у класі «півспринт» люди за 12 годин мусили пробігти понад 40 км. 

Цьогоріч у перегонах зареєструвалося близько 600 людей. Найбільше – з Києва та Львова. Лікарі, айтішники, інженери, будівельники, юристи. 

За словами одного з організаторів змагань Станіслава Провального, особливість цих перегонів у тому, що то не просто біг на швидкість. Тут важливіша тактика, знання орієнтування, вміння користуватися картою, компасом. Найчастіше новачки обирають просту тактику – вони переслідують фаворитів, а на фініші піднатискають і переганяють. Провальний зізнається: колись сам так робив. 

Аби бали зарахували, учасники команд, а це 2-4 людини, мусять сфотографуватися біля КП. У кожного на голові, руці або шиї має бути видно синій баф – фірмову пов’язку змагань. Це щоб не схит­рували, бо КП по лісу розставили ще з місяць тому. 

Вже п’ять років маршрути розробляє майстер спорту зі спортивного орієнтування Роман Чепіль. Каже, цього року почав планувати ще у січні. Він зіставляє різні мапи, дивиться по туристичних сайтах, читає відгуки, хто й що цікавого бачив дорогою. Потім ті всі цікавинки шукає по карті й через них прокладає маршрут. 

А знайшов кілька водоспадів, кілька вершин з гарними краєвидами, зокрема з хребта Хом. Також контрольна точка є на озері Росохан, тому учасники матимуть можливість освіжитися. 

Останніми роками на Gorgany Race зробили окрему жіночу категорію. Організатори так заохочують якомога більше жінок брати участь, хоча учасниць і так не бракує. 

Атовців серед учасників – більше десятка. Заступник голови Івано-Франківської обласної асоціації учасників та ветеранів АТО Тарас Шпук стартує тут четвертий рік. Каже, спробував – і затягло, бо це таки пригода.

«Нема чітко визначеної дистанції, і виграє не той, хто підготовлений фізично, а той, хто морально витриваліший, – говорить Шпук. – Найкращий мій результат – п’яте місце, «спринт» за 24 години. Минулого року ми набігали близько 100 км. З 24 годин 20 лив дощ, але це ще один шанс випробувати себе». 

Цього року Тарас знову долає «спринт»: спеціально готувався, багато бігав, набирав висоту, шукав добре спорядження. 

Другий рік за безпекою траси слідкує й курує роботу рятувальників, волонтерів екскерівник франківської Муніципальної варти Богдан Кухарук. 

Розказує, що всі локації по маршруту попередньо досліджені й розбиті на райони, які конт­ролюють рятувальні екіпажі. Для евакуації з найбільш віддалених точок є чотири позашляховики. 

Всі учасники фінішували, ніхто не заблукав. Остання команда досягла фінішу о 1.30 у понеділок, 1 липня. Стартували всі 29 червня об 11.00. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #перегони #Горгани рейс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...