• Головна
 • Прикарпатцям на замітку. Рух без болю та що таке кінезіотейпування?
09:25, 4 липня 2019 р.

Прикарпатцям на замітку. Рух без болю та що таке кінезіотейпування?

Прикарпатцям на замітку. Рух без болю та що таке кінезіотейпування?

Термін «тейпування» буквально означає накладення тейпів, тобто спеціальних пластирів / клейких стрічок.

Кінезіо тейпування (Kinesio Taping) - це революційний метод тейпування, розроблений японським лікарем Кензо Касі (Kenzo Kase), що забезпечує постійну підтримку м'язів і сухожиль, що сприяє зменшенню болю і запалень. 

Кінезіотейпування також допомагає розслабленню перенапружених і втомлених м'язів і прискорює природний процес їх відновлення. При цьому, даний метод не обмежує свободу руху і дозволяє спортсменам продовжувати тренування і змагання в звичайному режимі, в той час як звичайні методи тейпування (обмотування / перетягування) допускають фіксацію суглобів і призначені тільки для стабілізації і підтримки під час змагань.

Прикарпатцям на замітку. Рух без болю та що таке кінезіотейпування? , фото-1

Крім того, кінезіотейпування використовується для терапії широкого спектру: 

 • від головного болю;
 • для посттравматичної реабілітації;
 • лікування болів в нижній частині спини;
 • усунення зміщення дисків хребта;
 • вирішення проблем з колінами і плечовими суглобами та багато чого іншого. 

Даний метод полягає у використанні кінезіо тейпів - еластичних клейких стрічок на бавовняній або синтетичній основі, покритих гіпоалергенним шаром з клейким складом на акриловій основі, який активізується при температурі тіла. Тейпи здатні розтягуватися на 30-40 % від своєї початкової довжини, що робить їх схожими з людською шкірою і м'язами по еластичності. В інтернеті ви також можете зустріти їх під назвами спортивні тейпи, Кінесо тейпи (або кінезіотейпи). Варто відзначити особливу структуру волокон таких тейпів, яка: 

 • пропускає повітря, забезпечуючи «дихання» шкіри;
 • піднімає шкіру на мікроскопічному рівні, що покращує циркуляцію крові і лімфи;
 • сприяє відведенню води / поту від тейпа, забезпечуючи його швидке висихання після тренування, плавання або прийняття душу. 
Прикарпатцям на замітку. Рух без болю та що таке кінезіотейпування? , фото-2

Залежно від матеріалу тейпів (х/б або синтетика) вони можуть носитися від декількох днів до більше тижня, без проблем витримуючи високий темп тренувань і / або змагань в будь-яких зовнішніх умовах, не втрачаючи своїх властивостей і забезпечуючи терапевтичний ефект 24 години на добу. 

За останні 10 років, вже стільки років існує тейпування, воно встигло обрости багатьма міфами. Перше – це колір. Тому що мене навчали і казали, що синій колір знімає запалення. Червоний навпаки. Це міф. Колір це просто колір, дизайн. Зараз дуже багато дизайнів, дуже багато різних орнаментів. І те, що подобається пацієнту і подобається вам, те ви й вибираєте.

Тейпи розрізняються за виробником. Є такі топові, і вони насамперед відзрізняються своєю якістю. Тейпи використовуються одноразово. Другий міф звичайно відноситься до техніки наклеювання: якщо ми хочемо м’яз розслабити, треба в одному напрямку клеїти, а якщо ми хочемо тонізувати, то в іншому. Це також міф, тому що ми не можемо ні тонізувати м’яз, ні розслабити. За допомогою тейпа ми можемо покращити рух або полегшити рух.

На даний час ефективність тейпу полягає з точки зору нейрофізіології у тому, що коли ми клеїмо тейп, ми діємо на різні нервові закінчення, які є в шкірі, і за рахунок цього ми зменшуємо біль. Друге – коли ми клеїмо тейп, на шкірі з’являються вібрація, і за рахунок цього покращується лімфотік. Ефективність тейпування полягає в короткостроковій перспективі - зменшується біль, покращується мобільність, наприклад, в суглобі. Крім того, тейпування дуже добре впливає на зменшення набряків. 

Детальні консультації та допомогу Ви можете отримати в Центрі реабілітації "Рух без болю"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #кінезіотейпування #рух без болю
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...