Фокусники, акробати і еротика: як знімали фільм "Віддана" за романом Софії Андрухович (фото)

У Києві завершилися зйомки повнометражної романтично-фантазійної стрічки «Віддана» режисерки Христини Сиволап.

Сюжет фільму заснований на відомому романі Софії Андрухович «Фелікс Австрія», що став лауреатом багатьох літературних премій та був перекладений шістьма мовами.

Виробництвом стрічки займається FILM.UA Production за підтримки Уряду України та Міністерства культури України, пише Фіртка.

За своїми масштабами «Віддану» можна віднести до одного з найбільш амбітних та колосальних проектів сучасного українського кіно. Наприкінці зйомок члени знімальної групи поділились деякими професійними секретами щодо роботи над фільмом.

ЗНІМАЛЬНИЙ ПЕРІОД ТА ЛОКАЦІЇ

Зйомки тривали протягом 30-ти днів. За цей період команда чотири рази змінювала знімальну локацію: «Віддану» знімали у Києві, в Чернівцях, Білій Церкві та кіноселищі Ніжиловичі під Києвом.

Події фільму «Віддана» розгортаються на межі епох у маленькому українському містечку Австро-Угорської імперії кінця XIX – початку ХХ століття. Перед художниками-постановниками стояло завдання знайти, або збудувати автентичні локації, які за своїми художніми та, водночас, технічними властивостями мали задовольнити кіновиробничий процес.

 • Урочисту сцену у театрі за участю прими-балерини Катерини Кухар та 300 акторів масових сцен знімали у Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської. Відкритий ще у 1905 році, він зберігся в ідеальному стані й досі працює.
ORL_8972.jpg
 • Епізод дня народження Аделі Сколик відзняли у парковому комплексі Олександрія, що є визначною культурною пам’яткою не лише для Білої Церкви, а й усієї країни.
ORL_1200.jpg
 • У павільйоні №2 кіностудії FILM.UA Group спеціально для «Відданої» були збудовані декорації старовинного маєтку. Це австрійська вілла кінця 19-го сторіччя, у якому мешкає родина Сколиків. Саме в цих декораціях відбувались зйомки майже усіх інтер’єрних сцен фільму.
 • Десятки будинків, лавок, міські установи та центральна площа, а ще ринок з торговельними лотками, шкільне подвір’я, єврейський квартал, та вілла Сколиків. Спеціально для зйомок «Відданої» майже на чотирьох гектарах землі відтворили справжнє місто, Івано-Франківськ зразка початку 20 сторіччя, коли він звався Станіслав та був частиною Австро-Угорської імперії.
ORL04374.jpg

«Мені подобається працювати над історичними фільмами, там є де розвернутись, – зізнався художник-постановник фільму Олександр Батєнєв. – Авжеж, кіно – це колективна творчість, і твій результат завжди залежить від супутніх обставин і людей. Але знаєте, всі, абсолютно всі сцени у цьому проекті можна назвати складними і дуже цікавими. Починаючи від маєтку Ангер-Сколіков, його інтер'єру, і закінчуючи екстер’єрами у Ніжиловичах. Підсвідомо я хотів створити такий собі акваріум для наших героїнь. Вони –  дві чарівні екзотичні риби, які плавають у світі своїх відносин, вони в ньому плутаються, знаходяться, блукають, радіють, сумують. І, здається, ми такий світ створили».

АКТОРИ

 • 34 актори та понад 500 акторів масових сцен взяли участь у зйомках фільму «Віддана». 4 дублери було у головної героїні.
ORL00455.jpg
 • У зйомках взяли участь актори з України, Польщі, і Грузії.
 • Українські актори були з Києва, Івано-Франківська, Харкова, Львова, Дніпра, Херсона, Тернополя, Чернігова та Рівного.
 • Спеціально для епізоду з танцівницею була запрошена прима-балерина Катерина Кухар, для якої був поставлений постановно-танцювальний трюк за допомогою каскадерів, який Катерина повністю виконала сама, без дублерів.
ORL_8565.jpg
 • У проекті взяли участь троє дітей-акторів. Десятирічних Стефу та Аделю зіграли Роксолана Пяташ та Каріна Мушта, а Фелікса – Ясін Фараджаллах. Для виконання трюків героя Фелікса – «гутаперчевого хлопчика» – були запрошені двоє дітей-дублерів: акробат Дар'я Забара і каскадер Дмитро Крезуб.
ORL09954.jpg
ORL04056.jpg
%D0%A1%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BA-%D1%8D%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-2019-06-19-%D0%B2-10_51.jpg

«Мене дуже здивували дівчатка десятирічні, вони якісь дивовижно професійні акторки. Я навіть на цих зйомках для себе відкрила, що зі старшими людьми набагато складніше, ніж з дітьми. Бо багато хто каже, що ось з маленькими акторами працювати складно, але ні. Діти дуже швидкі, конкретні, активні і чітко розуміють, що від них хочуть», – поділилась режисерка «Відданої» Христина Сиволап.

ORL_8024.jpg

 • В епізодичних ролях знялися Міс Україна-2018 Леоніла Гузь, Міс Україна International-2018 Богдана Тарасик та фіналістка конкурсу «Міс Україна-2018» Карина Олих.
 • Наймолодшому акторові на момент зйомки було 57 днів; найдосвідченішій актрисі – 81 рік.
 • Головні ролі у фільмі виконали Маріанна Янушевич (Стефанія Чорненько), Алеся Романова (Адель Сколик) та Роман Луцький (Петро Сколик).
ORL_2271.jpg

«Я дуже задоволена Маріанною та Алесею, на майданчику вони робили якісь неймовірні, дивовижні речі. Звичайно, ми з ними багато читали, розмовляли про персонажів, працювали над роллю – це все дає свої результати. Що цікаво, вони дуже здружились у житті! Тепер вони близькі подруги, майже сестри. А я собі думаю, що значить кастинг був правильний. Й, насправді, це стосується усіх акторів, усі молодці!», – додала Христина.

СПЕЦІАЛІСТИ НА МАЙДАНЧИКУ

Девелопмент проекту зайняв майже два роки і за цей час у ньому  взяли участь десятки спеціалістів із різних сфер, не пов’язаних із кіновиробництвом.

Так, у підготовці та знімальному процесі фільму взяли участь фокусник-ілюзіоніст, циркова трупа, фахівці з роботи з ігровими тваринами, консультанти з історії, кулінарний консультант і фуд-стиліст, за допомогою яких було приготовлено понад сотню страв.

«У фільмі безліч сцен з їжею, головна героїня багато готує. Таким чином вона виражає свої почуття, вкладає у цей процес усю свою пристрасть. В цій історії їжа не лише про втамування голоду, це –  частина культури, ритуал, що допомагає будувати взаємини між людьми. Тому, звичайно, без фуд-стиліста на майданчику ніяк не можна було обійтись. І коли мені запропонували цей проект, я одразу познайомилась зі сценарієм, прочитала роман, і зрозуміла: це надзвичайно цікаво. Тому погодилась, не вагаючись», – розповіла фуд-стиліст Олександра Гордєєва.

Також у зйомках взяли участь професійні музичні колективи: струнний оркестр у Чернівцях, духовий – в Ніжиловичах та квінтет у Білій Церкві. Події відбуваються на межі століть, тому з транспортних засобів у кадрі працювали карети, автомобілі та повозки. Важливу роль у виробництві «Відданої» зіграла художниця з костюмів фільму Леся Патока. Спеціально для стрічки було пошито понад 150 костюмів і зібрано понад 300 образів періоду стику 19-го і 20-го століть, включно з повсякденними і святковими образами, формою жандармів, військових і медиків. Також було вироблено та знайдено багато оригінальних ювелірних прикрас, головних уборів, взуття та аксесуарів. Фантастичні образи та натхнення Леся шукала по барахолках та приватних колекціях не лише в Україні, а й за її межами.

 «Це кіно поглинуло мене повністю, і я йому віддаю 200 відсотків мого часу, – зізналась Леся Патока. – От сьогодні я прокинулась шість разів, щоб не проспати і встати о четвертій ранку, аби вчасно бути на зйомках. І кожного разу я прокидалась з новою думкою, що «о, треба не забути покласти намисто для пані Зузи», «о, ще можна взяти оці два капелюшки». Я увесь час в процесі роботи над чимось, і, водночас, я завжди маю думати наперед, що ще треба зробити. Заради «Відданої» довелося відмовити багатьом артистам, навіть тим, з ким я працюю роками. Не зняти безліч крутих кліпів. Але я не жалкую і знаю, що зробила правильний вибір. Впевнена, глядачі також його оцінять».

Наступним великим кроком для команди стане участь в Одеському міжнародному кінофестивалі, який відбудеться з 12 до 20 липня.

«Ми дуже вдячні за відбір у секцію work-in-progress, бо минулого року вже брали участь в індустріальній секції пітчингу ОМКФ як проект у розробці, – поділилась продюсерка фільму «Віддана» Надія Зайончковська. – Ми були задоволені результатами такої участі, тому зараз ретельно готуємося до нагоди відзвітуватись у своїй роботі.. Взагалі, в нас великі плани щодо презентації фільму на міжнародних індустріальних заходах, зокрема, в Європі».

Перший офіційний тизер повнометражної драми «Віддана» можна подивитися на офіційних сторінках проекту на YouTube, Facebook таInstagram.

Роман «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, виданий «Видавництвом Старого Лева», у 2014 році  став переможцем всеукраїнської премії «Книга року ВВС», а також отримав особливу відзнаку «Форуму видавців» у Львові та премію «ЛітАкцент року».м

Синопсис: Історія починається в Станіславові у другій половині 19 століття. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. У момент розпачу доктор вирішує виховувати їх разом.

Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних смислів та таємниць грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає. Красиві наряди, вишукані страви та безкінечні шпацери… Що ж станеться, коли ілюзія почне розвіюватися, а замість неї вималюється реальність?

Україна кіно зйомки актори
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
69 переглядів в січні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Різне
На австрійських та польських картках міста майже завжди буяє літо чи весна, і лише епізодично вкраплюється осінь. А що відбувалося у Станиславові зимою? “Напевно, фотографи, що співпрацювали зі станиславівськими видавцями поштівок, були занадто теплолюбові, і з настанням холодів воліли сидіти вдома. Інакше як пояснити практично повну відсутність листівок із краєвидами зимового міста? Ми пропонуємо глядачам добірку старовинних фото, зроблених у найхолодні...
Суспільство
Під час зустрічі в облдержадміністрації.  Мета візиту президента Американської торговельної палати Андрія Гундера на Прикарпаття - побачити конкретні підприємства та зацікавити іноземних інвесторів прикладами успішного ведення бізнесу, пише Голос України. Соціально-економічний розвиток нерозривно пов’язаний із пошуком нових можливостей для поступу, розвитку бізнесу, залучення інвестицій, зокрема й іноземних. На цьому повсякчас наголошує у своїй роботі голо...
Суспільство
Російські артисти Олександр Сєров та Валерій Сюткін, які підтримали анексію Криму, зібралися з сольними виступами в Київ. Я бішусь від того, що є придурки – іншими словами їх називати не можна, – які запрошують давати концерти в Україні людей, які проти незалежності України. Вони просто хворі на голову продажні тварюки. Я не знаю, яке концертне агентство їх запросило, але цього категорично не можна робити, пише Резонанс.  В мене немає пристойних слів, щоб...
Культура
Члени Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка відібрали твори, які братимуть участь у третьому турі конкурсу. Серед номінантів – відомий письменник з Івано-Франківська Тарас Прохасько.  Перелік оприлюднено на офіційному сайті Комітету з Національної премії, повідомляє Укрінформ. “17 січня ц.р. члени Комітету на засіданні за результатами таємного голосування відібрали твори, які братимуть участь у третьому турі конкурсу”, – йдеться у по...
Культура
Їх власноруч виготовляє місцевий майстер Валерій Дідорак. Ці доісторичні тварини так захопили прикарпатців, що їх "воскрешають" в інших регіонах Івано-Франківщини, пише ВВС. Автор динозаврів розповів свою історію. Тиранозавр не бігав, а велично ходив - науковці "Міні-тиранозавр", який має заповнити прогалину в 70 мільйонів років У М'янмі у шматку бурштину знайшли хвіст динозавра Як з'явилися динозаври Перший динозавр побачив світ у 2014 році. Оселився у ск...
Культура
“Карпатський рейнджер” – це 24-серійний детективний серіал про чесного, принципового та відданого своїй справі штаб-сержанта канадської кінної поліції українського походження Пола Гордійчака, який прибуває до Західної України в якості інструктора програми «Український шериф».  Після завершення навчання штаб-сержант опиняється в епіцентрі страшних подій – кілер, який повинен його вбити, випадково потрапляє в майбутнього шерифа містечка Нагура… У Гордійчака...
Суспільство
Народний депутат Ілля Кива попросив шанувальниць відправляти йому еротичні знімки поза робочим часом, щоб їх "не розглядала вся країна".  Народний депутат від Опозиційної платформи – За життя Ілля Кива звернувся до прихильниць і розповів, коли йому краще надсилати еротичні фотографії, про що стало відомо у Facebook, пише Радіо Максимум. За його словами, відверті фото йому краще відправляти під час обідньої перерви або вже після роботи.  "Привіт, дівчата з...
Суспільство
У рейтингу найкращих країн світу за підсумками 2019 року Україна посіла 68 місце з 73. Рейтинг склав американський журнал US News & World Report. Роком раніше Україна була на 65 місці з 80 країн. Перше місце в рейтингу зайняла Швейцарія, на друге місце піднялася Канада, а замикає трійку лідерів Японія. Крім того, до п'ятірки увійшли Німеччина та Австралія. В кінці списку - Оман, Сербія і Ліван. Росія за підсумками 2019 року зміцнила позиції серед, зайняв...
Здоров'я
Як у цей час підтримати імунітет і не дати собі захворіти Мабуть, одне з найпростіших правил – почати правильно харчуватися. Раціон має бути збалансованим та включати як фрукти, овочі, бобові, так і горіхи, різні види насіння. Як різні вітаміни впливають на наш імунітет: Вітамін А Вченим давно відомо, що вітамін А відіграє важливу роль в опірності організму до інфекцій і підтримці захисних властивостей слизових оболонок за рахунок впливу на певні види T-...